Videón, ahogy egyiptomi szarkofágokat nyitnak fel kutatók
Théba szívében, a mai Luxorban ősi egyiptomi szarkofágok gyűjteménye található. Ezek a rejtélyes leletek évekig vitrinekben voltak elhelyezve, és csak ritkán kaptak figyelmet.
A Harvard Egyetem Dean’s Competitive Fund programjának köszönhetően azonban most egy nagyszabású vállalkozás van folyamatban. Összeállt egy szakértői csapat, köztük restaurátorok, fotósok, pigmentmintavételező szakemberek és faelemző szakértők olyan tekintélyes intézményekből, mint a londoni University College és a Harvard Művészeti Múzeum Straus Központja. Küldetésük: aprólékos dokumentálással és tanulmányozással feltárni a koporsókban rejlő titkokat, írja az Ancient Origins.
De ami igazán magával ragadóvá teszi ezt a vállalkozást, az a felfedezés, hogy a koporsókban nincsenek holttestek vagy múmiák. Ehelyett gyönyörű festmények díszítik a faszerkezeteket, amelyek egykor Pa-di-mut, Ankh Khonsu és Mut iy-iy nevű személyekhez tartoztak.
Ahogy óvatosan felemelik a fedeleket, ősi hieroglifák és rejtett képek bukkannak fel, amelyek egy rég elfeledett világba engednek bepillantást. Ez az úttörő kutatás nemcsak az egyiptológusok szenvedélyét táplálja világszerte, hanem egyúttal páratlan lehetőséget is kínál a múzeumi élmény fokozására, hozzáférést és tanulási eszközöket kínálva a tudósok és a látogatók számára egyaránt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?