A maja világ csodái, Chichén Itzá története
A középkorban, amikor Európa sötétségben sínylődött, a maja civilizáció a fénykorát élte. Fenséges templomaik az égbe emelkedtek, bonyolult hieroglifikus írásrendszerük megragadta kultúrájuk lényegét, lélegzetelállító műalkotásaik pedig kifogástalan stílusérzéküket mutatták be.
A mexikói Yucatán-félszigeten fekvő Chichén Itzá nagyszerű városa kiemelkedett. Az Ancient Origins szerint a legendák áldozati rituálékról szólnak, ahol az áldozatokat szent kutakba dobták, hogy megbékítsék az eső istenét. A maják csillagászati jártassága a csillagvizsgálójukon keresztül ragyogott fel, ahol aprólékosan követték a csillagokat és megjósolták a napfogyatkozásokat.
A különböző kultúrák hatására Chichén Itzá a civilizációk olvasztótégelyévé vált. Leghíresebb építménye, az El Castillo, egy lenyűgöző, 365 lépcsőfokot tartalmazó piramis, mely figyelemre méltó titkot őrzött. A napéjegyenlőség idején egy árnyék ereszkedett a piramisra egy csúszó kígyó formájában, és mindenkit lenyűgözött, aki szemtanúja volt ennek az égi látványosságnak.
A kolosszális labdapályától a nyüzsgő kereskedelmi központig Chichén Itzá évszázadokon át virágzott, amíg nem hódolt be ugyanazoknak az erőknek, amelyek más maja városokat is sújtottak. Most, az egyre jobban terjeszkedő esőerdő közepette, ennek az ősi metropolisznak a maradványai fennmaradtak, a büszke és rejtélyes maja civilizáció tanúságaként, amely létrehozta.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Próbáltak menekülni, egymást ölelték, jajgattak, sírtak, de a Vezúv nem kegyelmezett: ma is láthatóak Herculaneum halottai az ókori város kikötőjében
Magyarország harmada elsivatagosodhat egy új kutatás szerint
Megnyílt Magyarország első 0–24-es, személyzet nélküli okosboltja
Egészen hihetetlenül néz ki egy vihar time-lapse felvétele a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről
Oroszország új nukleáris rakétákat fejleszt
Szlovákia elismeri Marokkó autonómia tervét „a végleges megoldás alapjaként” a Szahara-vitában