Újjászületik a visegrádi vár és környezete
Újjászületik a visegrádi vár és környezete a most induló és 2035-ig tartó “Visegrád 700” kiemelt kormányzati beruházási programban.
A Visegrád 700 program célja a felbecsülhetetlen értékű helyszín teljes körű műemléki felújítása, illetve átfogó kulturális, turisztikai és közlekedésfejlesztési megújítása az 1335-ös visegrádi királytalálkozó 700. évfordulójára. A Dunakanyar egyik leglátogatottabb műemléke történetében egy fontos fejezet fog kezdődni.
A következő években az alsóvár és a Salamon-torony, a völgyzárófal és a vízibástya rekonstrukciója valósul meg, és természetesen a fellegvár és a királyi palota is megújul.
A fejlesztési célok között szerepel a terület akadálymentesítése és az erődrendszer két pontjának összekapcsolása, illetve bejárhatóvá tétele. Az erődítmény területének régóta esedékes régészeti feltárását is elvégzik a kövezkező időszakban.
A királyi palota egykor lovagi tornáknak otthont adó területe közparkként születik újjá,
és a program magában foglalja a városközponti parkoló és sétány kialakítását, a Makovecz Imre tervezte Magyar László-tornacsarnok korszerűsítését, valamint a Viktorin sétány felújítását is.

Visegrádi vár. Fotó: MTI
A királyi palota falai között jött létre 1991-ben a közép-európai közeledés fontos “állomása”, a visegrádi négyek (V4) együttműködése is.

Érdemes elolvasniÉlet a cseszneki várban – képgaléria
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egyre távolodik a Hold a Földtől, hihetetlen következmények lehetnek
Japán cseresznyevirágzás idején – Nagano városa és a visszatérés Tokióba – képgaléria
Rekonstruálták egy 3500 éve élt mükénéi nő arcképét
Már egy éve hirdetik ezt a magyar kastélyt, mégsem kell senkinek
Ezek a bizonyítékai annak, hogy a magyar nyelv a finnugor nyelvcsaládba tartozik
Egy kutatócsoport szerint egy, a húrelméletet alátámasztó bizonyítékot figyeltek meg