Joseph Dituri megdöntötte a legtöbb víz alatt töltött idő rekordját. Az 55 éves biomedikus mérnök 100 egymást követő napon át élt a víz alatt. Ezt az időt az Jule’s Undersea Lodge-ban töltötték el, Florida partjaitól nem messze. A Project Neptune március 1-én kezdődött, majd június 9-én fejeződött be. A kutatás célja az volt, hogy a huzamosabb ideig tartó nagy nyomás hatásait vizsgálják.
Joseph Dituri, becenevén Dr. Mélytenger, megdöntötte a leghosszabb víz alatt töltött idő rekordját kerek 100 nappal. Az előző rekordtartó Bruce Cantrell és Jessica Fain volt, akik 73 napot töltöttek a Jule’s Undersea Lodge-ban még 2014-ben. Dituri elmesélte milyen testi és lelki változásokon ment keresztül a lent töltött idő alatt.
Víz alatti élet
A Jule’s Undersea Lodge 9 méter mélyen helyezkedik el a Smaragd Lagúnában. Az egész létesítmény területe mindössze 9 négyzetméter. A belső légnyomás pedig az atmoszféra 1,7-szeresének felel meg. Dituri napjai orvosi tesztekkel teltek, közben oktatott a Dél-Floridai Egyetemen, a sajtónak nyilatkozott, Instagramra posztolt, edzett, iskolás gyerekekkel beszélgetett, illetve búvárkodott — írja a Live Science. Szinte nincs szabadidőm — nyilatkozta Dituri. Azt is hozzátette, hogy ez nem baj, hiszen egy ennyire zárt térben jobb elfoglaltnak lenni.
Dituri egy idő után direkt nem tartotta számon, hogy mennyi ideje van lent. Ezzel elkerülte azt, hogy folyamatosan azon gondolkozzon, még mennyi idő van hátra. A lent töltött idő alatt legalább 50-en meglátogatták. Ez segített elviselhetőbbé tenni a folyamatos magányt.
Az adatok
Dituri állapotát folyamatos megfigyelés alatt tartotta egy csapat orvos. Minden létező dolgot megfigyeltek, amit csak lehetett, hogy lássák milyen hatással van a hosszas magas nyomás az emberi testre. A kezdeti adatokat megosztotta a nagy világgal a tudós. Első ránézésre egészen pozitívak az adatok. A koleszterin szintje csökkent, az öregedési folyamatai lelassultak, az őssejt számai pedig megnövekedtek. Ráadásul az alvása is javult. A REM alvásban töltött idő 35-40 százalékról 60 százalékra nőtt. Ez a növekedés kisebb mértékben megfigyelhető volt az ideiglenesen ott maradó személyeknél is. Dituri azt mondja, hogy a rengeteg pozitív hatás miatt legalább 10 évvel fiatalabbnak érzi magát.
Fontos azonban tisztázni, hogy ezek csak az előzetes eredmények. A publikációk és eredmények egyelőre még nem lettek felülvizsgálva, szóval a pontosabb eredményekre még várni kell. Dituri reménykedik abban is, hogy a kalandja felhívja a figyelmet az óceánok védelmére. Kutatásáról már 3 000 diák hallott, ami ennyi idő alatt lenyűgöző teljesítmény, ráadásul első kézből. Ezzel Dituri lehetőséget kapott, hogy a következő generációt megtaníthassa arra, miért is igazán fontosak az óceánok.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű