Megnyílt a tér, amelyen Julius Caesar meghalt
Ezen a téren áll még ma is Pompeius kúriája, ahol Caesar március idusán halálosan megsebesült. A tér a szenátorok gyülekezőhelyeként szolgált.
Kedden hivatalosan is megnyitották azt a történelmi teret, ahol a történészek szerint Julius Caesart leszúrták a történelem egyik leghírhedtebb gyilkossága során – számol be az Archeologist.
Egy sétányon a látogatók mostantól 5 euróért (1850 forintért) közelről is megtekinthetik a Largo Argentina területét, amely négy ókori templom romjainak ad otthont Róma belvárosának egyik forgalmas részén. Ezen kívül itt találhatók a Pompeius-kúria romjai, ahol Caesart a feltételezések szerint i. e. 44-ben, március 15-én (március idusán) halálra szúrták.
“Te is, fiam, Brutus?”
A helyszínen már az ókor óta álltak épületek. Csak 1926-ban, amikor ezeket az épületeket lebontották, fedezték fel újra a gyilkosság helyszínét. Mussolini három évvel később avatta jelentős történelmi emlékművé. Az évek során a helyszínen talált számos régészeti leletet két új kiállítóterem is dokumentálja.
A harmadik század elején megkezdődtek a munkálatok az úgynevezett C-templom építésén, amely egy jelentős épület volt a helyszínen, és amelyet Feronia római istennő tiszteletére emeltek. A korábbi építmények többsége i. e. 111-ben és i. sz. 80-ban tűzvészben elpusztult. Maradványaikat a Domitianus császár által az első században épített új padlózat alá temették.
Bár a konkrétumok és a tágabb értelemben vett következmények még mindig vita tárgyát képezik, Caesar halála a nyugati kultúrában a történelem egyik legjelentősebb politikai eseményeként maradt fenn. Egyetértés van abban, hogy Brutus és számos római szenátor aggódott Caesar növekvő ereje és befolyása, valamint a köztársaság aláásása miatt.
Caesar meggyilkolása azonban a megtorlás és a polgárháború időszakát váltotta ki, amely több ezer emberéletet követelt, és gyakorlatilag véget vetett a köztársaságnak. Kr. e. 27-ben Octavianus, akit utódjául neveztek ki, és akit akkor még Augustus néven ismertek, lett Róma első császára.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat