A schöningeni lándzsák, történelmünk első fegyverei
A Németországban az 1990-es években feltárt schöningeni lándzsák figyelemre méltó betekintést nyújtanak a neandervölgyiek életébe, és megkérdőjelezik azt a felfogást, hogy a neandervölgyiek primitív, állatszerű lények voltak.
Ezek a mintegy 300 000 évvel ezelőtti, fából készült lándzsák ritka bizonyítékot szolgáltatnak az ősi emberi vadászati gyakorlatról. A fából készült leletek megőrzése a korhadás miatt rendkívül ritka, ezért olyan jelentős ezen tárgyak flefedezése. E lelet előtt az az elképzelés uralkodott, hogy a korai emberek elsősorban dögevők voltak, de a lándzsák bizonyítékai ennek ellenkezőjét sugallják. A felfedezés előtt a feltételezések arra utaltak, hogy Afrikában másfél-kétmillió évvel ezelőtt is használtak lándzsákat, jelenti az Ancient Origins.
A lándzsák funkcionális sokoldalúsága, mivel dobásra és szúrásra egyaránt használhatóak, az ősi vadászok leleményességére utal. Ezek a leletek rávilágítanak az egész közösség – beleértve a nőket és a gyermekeket is – részvételére a vadászati tevékenységekben. Bár a régészeti feljegyzésekben továbbra is vannak hiányosságok, a jövőbeli felfedezések reményt adnak arra, hogy többet tudunk meg ezekről az ősi lándzsákról és neandervölgyi rokonaink lenyűgöző életéről.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?
12 ezer méter mély lyukat ástak a tudósok, hátborzongató dolgot találtak
Az eddigi legfiatalabb bolygót találták meg csillagászok