Meghálaja elképesztő hagyománya, a gyökérhidak
Meghálaja sűrű erdővel borított tájain egy elképesztő mérnöki hagyományt tartanak életben. Az itteni emberek elsajátították az élő gyökérhidak formálásának művészetét, amely zseniális módja a régió zord terepein való navigálásnak. A lenyűgöző magasságot elérő fák, amelyeket itthon szobafikuszként ismerünk (vadon valamivel nagyobbra nőnek), döntő szerepet játszanak ebben a mérnöki mutatványban.
A hídszövők figyelemre méltó képességekkel rendelkeznek. Gondosan manipulálják ezeknek az óriási fáknak a légi gyökereit, hogy hidakat képezzenek, azokat átívelve a szakadékok fölött, és hogy legyőzzék az olyan akadályokat is, mint például a tomboló vízesések.
Ezek a hidak kiállták az idő próbáját, összekötve a falvakat a piacokkal, és lehetővé téve a biztonságos átkelést az egyébként járhatatlan terepen. A gyökérhidak építése évekig tart, és hatalmas mennyiségű türelmet, szakértelmet és odaadást kíván. Minden egyes generáció betölti az építész, a tervező és a mérnök szerepét, biztosítva, hogy a hidak folyamatosan szolgálják a jelenlegi és a jövőbeli lakosokat. Ez az évszázados hagyomány azonban nemcsak fizikai kapcsolatot jelent a természettel. Ezzel együtt az emberi szellem ellenálló képességéről és kitartásáról is tanúskodik, összekötve a múltat, a jelent és a jövőt. Az alábbi videóban látható ezen hidak formálása, illetve az is, hogy az ezek nélkül való boldogulás szinte lehetetlen ezeken a területeken.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét