hogy elnyeri-e a legjobb játéknak járó díjat 2021-ben. A társasjátékok Oscar-díjának is nevezett Spiel des Jahres verseny diját minden évben kihirdetik. Idén a MicroMacro Crime City is a jelöltek között található, ahol rejtélyes bűneseteket kell megoldaniuk a játékosoknak. Olvassátok el mit gondolunk róla!
„Bűn erősíti a bűn műveit.”
A MicroMacro Crime City üde színfolt, ami kifejezetten újszerű jellegének köszönhetően felkeltette a társasjáték világ érdeklődését és már most magának tudhat több díjat is.
Amikor erről a játékról beszélünk ne a klasszikus értelemben vett táblás játékra gondoljunk.
A játék dobozában egy város óriási, 75 x 110 cm-es térképe található, amin apró lakóinak egy napját lehet végig követni. Ha el akarnám magyarázni egy mondatban hogy kell ezt a játékot elképzelni, ezt mondanám:
a Tesz-város könyvek és a Where is Waldo (Hol van Waldo) rejtvények olyan, már nagykorú szerelemgyermekéről van szó, ami térben és időben mutat be olykor egész brutális bűntényeket.
A térkép mellett találunk még egy kis műanyag nagyítót is a dobozban (erre neked kell felragasztani egy matricát, mondjuk nem teljesen értem miért), amire szükségetek is lesz, mert nagyon aprólékosan kidolgozott, rajzolt minihősök élnek a városban. Valamint ne feledkezzünk meg a 16 megoldásra váró rejtvényről.
„Elvégre te is tartozol Istennek egy halállal.”
A bűnesetek egyébként olykor elég brutálisak, tehát
nem neveznénk kifejezetten kisgyerekekkel játszható családi játéknak.
A játék magyar nyelvű kiadásának forgalmazója is leginkább 12 éves kortól ajánlja. A könnyebb, kevésbé megterhelő esetek játszását sem javasoljuk, mert a térképen minden történet egyszerre rajta van és akaratlanul is megtalálhatják azokat az avatatlan szemek is.
A MicroMacro zsenialitása egyértelműen a kutatós, böngészős játékok megreformálásában van.
Crime Cityben nem egy pillanatképet kapunk a térképen, hanem megannyi, időben játszódó eseményt.
Ebben a játékban olyan omnipotens detektívek lehetünk, akik egyszerre olvasnak a jelenben, a jövőben és a múltban. És tegyük fel magunknak a kérdést: ki ne akarná ezt magának?
Nagy élmény összedugni a fejünket ebben a kooperatív játékban, böngészni az amúgy zseniális grafikával elkészített város apró részleteit újabb nyomok után kutatva. Könnyed esti szórakozás barátokkal, egy randira, de akár egyedül is.
Mi játszottuk ketten is és nagyon élveztük. Viszont a könnyebb feladványok nem igazán jelentettek nagy kihívást. Négyen már a játék „haladó” változatát játszottuk, hogy ne 5 perc alatt oldjunk meg 1-1 rejtvényt (hiszen több szem, többet lát).
Tehát minél kevesebb detektív vesz részt a nyomozásban, annál nagyobb kihívást jelent egy-egy bűneset felgöngyölítése.
„Ne fájjon, amire nincs orvosság. Aminek vége, vége.”
A játék nagy hibájának érzem, hogy egyszer játszható. Nekünk három hosszabb alkalom után a bűntények több mint felében sikerült sittre juttattnunk a tetteseket. Az én ízlésemnek a hatalmas térkép sem túl praktikus, bár ennyi minden kisebb felületen aligha fért volna el.
Mindenesetre a
játéknak már úton van a második része is,
a MicroMacro Crime City: Full House, ami 16 új bűntényt tartalmaz és egy teljesen új térképet, tehát önmagában is játszható. Bár ez sem oldja a meg azt a problémát, hogy az alapjátékot egy végigjátszás után már tényleg csak a polcon tudom nézegetni.
Összességében nagyon remélem, hogy a MicroMacro Crime City megnyit egy új utat a társasjátékok világában, mert működőképes konstrukció, de nem hinném hogy ez legtökéletesebb formája. El tudjuk képzelni az év játéka cím nyerteseként, mivel frissítően innovatívnak hat a jelenlegi társasjátékpiacon.
Amennyiben pedig valaki kedvet kapott és tud angolul, az kipróbálhatja az online demóját a társasjáték honlapján erre a linkre kattintva.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon