Az ősi brit vadászok 8000 éves lábnyomai
Dél-Walesben a hullámok és az iszaprétegek alatt felfedezhetjük Nagy-Britannia történelmének legbensőségesebb emlékeit, a korai lakosok lábnyomait. Ezek nem egyszerű mélyedések a talajban. Az azóta eltelt hosszú idő megpróbáltatásainak ellenállva jól kivehetően megmaradtak a lábnyomok: a sarok, a boltozat és a lábujjak jól kivehetők.
Ezek a lenyomatok nemcsak a múlt pillanatképei, hanem nagyon személyes kapcsolat is az őket hátrahagyó személyekkel. A lábnyomokat férfiak, nők és gyermekek hagyták ott. Segítségükkel élénk képet kaphatunk egy egész nomád vadászó-gyűjtögető csoportról – írja az Ancient Origins.
A csoport jócskán ki volt téve a környezeti hatásoknak, azok kiszámíthatatlan szeszélyeinek, például a kemény teleknek vagy az olyan éveknek, amikor a halak nem jelentek meg, így még nehezebb volt élelmet találniuk.
A lábnyomok intim betekintést nyújtanak ezeknek az ősi közösségeknek az életébe. Elmesélik túlélésük történetét és tanúbizonyságok tesznek a gyakran ellenséges környezettel szembeni ellenállóképességükről.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A múmiaport évszázadokon át gyógyszerként használták Európában
Egyre távolodik a Hold a Földtől, hihetetlen következmények lehetnek
Japán cseresznyevirágzás idején – Nagano városa és a visszatérés Tokióba – képgaléria
Rekonstruálták egy 3500 éve élt mükénéi nő arcképét
Már egy éve hirdetik ezt a magyar kastélyt, mégsem kell senkinek
Ezek a bizonyítékai annak, hogy a magyar nyelv a finnugor nyelvcsaládba tartozik