Templom alatt találtak több száz éves katakombákat Mexikóban
A Nemzeti Őstörténeti és Történeti Intézet (INAH) régészei a mexikói Hueypoxtlában található Szent Bertalan-templom alatti katakombákat vizsgálják.
A Szent Bertalan-plébánia egy katolikus templom a cuautitláni egyházmegyében, amelyet névadó apostolának tiszteletére emeltek. A templom alatt 1934-ben egy hatalmas katakomba-komplexumot fedeztek fel, amely a 16-19. században Hueypoxtla környékén élt spanyolok és őslakosok tulajdona volt, számolt be a Heritage Daily.
A katakombák a templom főhajója alatt találhatók, és kelet-nyugati irányban 30,4 méter hosszúak. A központi folyosót két oszlopos fal szegélyezi, és akár 72 kriptát is tartalmazhat. Az INAH és a Nemzeti Őstörténeti és Történeti Iskola (ENAH) szakértőinek részvételével tanulmányozzák a katakombákat, hogy a templom levéltári adataival való kereszthivatkozással megpróbálják azonosítani a temetkezőket.
A kutatók jelenleg is adatokat gyűjtenek arról, hány személyt temettek el, valamint tanulmányokat végeznek a koruk, a nemük és a haláluk okának meghatározására.
Különböző tárgyi bizonyítékokat figyelünk meg. Egy felnőttet koporsóban temettek el, egy másikat petatéba (szárított pálmalevelekből vagy fűből készült ágynemű) burkoltak, egy másikat egy kőhalom alá helyeztek, a csecsemők pedig fémkoronát viseltek a fejükön, részletezi Ruíz Albarrán.
A régészek kerámiacserepeket, obszidiántöredékeket és állati csontokat is találtak, amelyeket a kripták lezárásához használtak.
Remélhetőleg a plébánia archívumában és más gyűjteményekben, például az önkormányzat vagy a texcocói és cuautitláni egyházmegyék archívumában végzett vizsgálatok lehetővé teszik, hogy tisztázzuk, mikor épült a kripta, és talán azonosítani tudjuk, kiket temettek el.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A brit védelmi miniszter szerint Európa nem gyakorol elég nyomást Putyinra
Gyenyiszovai ember fosszíliáját találták meg az óceán fenekén
UEFA-maffia: Precedens, vagy szabályt erősítő kivétel?
A szegedi BYD-gyár építése közben bukkantak avar kori temetőre régészek
Lenyűgöző leletet találtak a Budavári Palota felújítása során régészek
Hamarosan a helyére emelik Budapest legújabb vasúti hídját