Élő férget találtak egy nő agyában
Ez az első alkalom, hogy egy élő férget találtak egy ember agyában. Az ausztrál nőnek egy 8 cm-es féreggel kellett osztoznia agyán.
A “húrszerű struktúrát” a beteg sérült homloklebenyének szövetéből húzták ki a tavalyi műtét során. A vörös parazita akár két hónapig is ott lehetett előtte, számol be a BBC. A kép a BBC oldalán tekinthető meg.
A nő az orvosok szerint “szokatlan tünetegyüttestől” szenvedett, ami egyre növekvő feledékenységbe és depresszióba torkollott.
A kutatók ezzel az esettel figyelmeztetnek az állatokról az emberekre átterjedő betegségek és fertőzések fokozott veszélyére.
A műtőben mindenki megdöbbent, amikor a sebész fogót vett elő, hogy kiemeljen egy rendellenességet, és kiderült, hogy az egy 8 cm-es, élő, vonagló, világosvörös féreg volt,
mondta Sanjaya Senanayake, a Canberrai Kórház fertőző betegségekkel foglalkozó orvosa.
Gusztustalanságától függetlenül ez egy olyan új fertőzés, amelyet még soha nem dokumentáltak embernél.
Az Ophidascaris robertsi fonalféreg gyakran él a szőnyegpitonokban, egy nem mérges kígyófajban, amelyek Ausztrália nagy részén megtalálhatók.
A tudósok szerint a nő nagy valószínűséggel akkor fertőződött meg, amikor egy lakóhelye közelében lévő tó mellett egy őshonos új-zélandi spenótot gyűjtött.
Az Emerging Infectious Diseases című folyóiratban megjelent írásában Mehrab Hossain ausztrál parazitológus szakértő elmondta, hogy gyanúja szerint a nő “véletlen gazdatestté” vált, miután a gyűjtött növényeket, amelyek pitonürülékkel és a parazita petéivel szennyezettek, főzéshez használta.
A beteg 2021. január végén került kórházba. Egy későbbi vizsgálat “atipikus elváltozást mutatott ki az agy jobb homloklebenyén belül”. Állapotának okát csak 2022 júniusában, egy biopszia során derült ki egy sebészkés segítségével.
A nő orvosi történelmet írt, ám ennek ellenére fel fog épülni.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Idén is remek gyermeknapi programok várnak a Vasúttörténeti Parkban
Próbáltak menekülni, egymást ölelték, jajgattak, sírtak, de a Vezúv nem kegyelmezett: ma is láthatóak Herculaneum halottai az ókori város kikötőjében
Magyarország harmada elsivatagosodhat egy új kutatás szerint
Megnyílt Magyarország első 0–24-es, személyzet nélküli okosboltja
Egészen hihetetlenül néz ki egy vihar time-lapse felvétele a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről
Oroszország új nukleáris rakétákat fejleszt