Akkora mértékű az erdőirtás, hogy előkerült a ‘brazil Stonehenge’
Brazília sűrű dzsungelének szívében egy figyelemre méltó felfedezés bukkant elő az erdő és a történelem mélyéről. Egy “Stonehenge”, amely Calcoene távoli vidékén rejtőzik.
Ezek a titokzatos megalitok, amelyekről azt gyanítják, hogy több mint ezer évesek, teljesen váratlanul kerültek napvilágra egy erdőirtás miatt szabadon hagyott szarvasmarhatelepen. Ez a megdöbbentő felfedezés új perspektívát nyújt az Amazonas esőerdejében egykor virágzó ősi őslakos közösségek számára. Bár a kövek elrendezésének célja még nem teljesen egyértelmű, a tudósok a csillagászati felhasználásra gyanakodnak, írja az Ancient Origins.
A híres angliai Stonehenge-hez hasonlóan ezek a hatalmas kövek is bonyolult égi naptárként szolgálhattak, segítve az ősi amazóniaiakat az égi események, például a napfordulók és napéjegyenlőségek követésében.

Calcoene Stonhenge-ének egyik megalitja. Fotó: Leandroisola
Ezen ősi építmény arra késztette a tudósokat, hogy újragondolják az amazóniai őslakosok képességeit és fejlettségi szintjét. A felfedezés megkérdőjelezi azt, hogy társadalmaik nem rendelkeztek fejlett tudományos ismeretekkel. Ahogyan a kutatók apránként helyreteszik a kirakós minden darabját, mélyebb betekintést nyerünk az Amazonas őslakosainak történelmébe és kulturális vívmányaiba.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Budapesten a koreai udvari hímzés mesterművei – Királyi jelképek, mágikus motívumok és buddhista szimbólumok a Koreai Kulturális Központ új kiállításán
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt
A földkéreg egy része épp a földköpenybe csöpög
Így fog kinézni a világvége a szakértők szerint
Vad elmélet: bedrogozott katonák döntötték meg a Római Birodalmat
Mutáns kullancsot találtak Magyarországon: agyhártyagyulladást vagy halált is okozhat