Akkora mértékű az erdőirtás, hogy előkerült a ‘brazil Stonehenge’
Brazília sűrű dzsungelének szívében egy figyelemre méltó felfedezés bukkant elő az erdő és a történelem mélyéről. Egy “Stonehenge”, amely Calcoene távoli vidékén rejtőzik.
Ezek a titokzatos megalitok, amelyekről azt gyanítják, hogy több mint ezer évesek, teljesen váratlanul kerültek napvilágra egy erdőirtás miatt szabadon hagyott szarvasmarhatelepen. Ez a megdöbbentő felfedezés új perspektívát nyújt az Amazonas esőerdejében egykor virágzó ősi őslakos közösségek számára. Bár a kövek elrendezésének célja még nem teljesen egyértelmű, a tudósok a csillagászati felhasználásra gyanakodnak, írja az Ancient Origins.
A híres angliai Stonehenge-hez hasonlóan ezek a hatalmas kövek is bonyolult égi naptárként szolgálhattak, segítve az ősi amazóniaiakat az égi események, például a napfordulók és napéjegyenlőségek követésében.

Calcoene Stonhenge-ének egyik megalitja. Fotó: Leandroisola
Ezen ősi építmény arra késztette a tudósokat, hogy újragondolják az amazóniai őslakosok képességeit és fejlettségi szintjét. A felfedezés megkérdőjelezi azt, hogy társadalmaik nem rendelkeztek fejlett tudományos ismeretekkel. Ahogyan a kutatók apránként helyreteszik a kirakós minden darabját, mélyebb betekintést nyerünk az Amazonas őslakosainak történelmébe és kulturális vívmányaiba.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Veszprém várának egy 700 éves részletét találták meg
Amerikai filmakadémia: Három magyar filmes mostantól Oscar-szavazó!
Szabályosan élt Magyarországon az afgán diák, mégis kiutasították
Régi magyar megszólítások és köszönések, ahogy ma már ritkán hallani őket
Tényleg egy magyar királyról mintázták Lancelot lovagot? Egy izgalmas történelmi párhuzam
Csillagközi látogató lépett be a Naprendszerbe