Hajmeresztő dolgok, amik a maja társadalomban teljesen normálisak voltak
A rejtélyes rituáléiról ismert maja civilizációnak voltak olyan szokásai, amelyek ma igencsak zavarba ejtenének bennünket. A szaunáikat a pihenés helyett inkább a túlvilági élet kapujának tekintették. A véráldozat visszatérő gyakorlat volt, még a magas rangú egyének bevonásával is, amikor kevés volt a fogoly. A kék szín mély jelentőséggel bírt, és vallási szertartásokhoz volt fenntartva, nem pedig a belső dekorációhoz.
A kancsal egyéneket csodálták, mert hasonlítottak a napistenre, Kinich Ahau-ra. Ennek eléréséhez a nemesi családok addig lógtattak tárgyakat az újszülöttek szeme elé, amíg tartós asztigmia nem lett az eredmény. A csecsemők koponyájának alakjának megváltoztatása egy másik szépségszabvány volt. A maja elit úgy formálta át a csecsemők fejét, hogy fadeszkákhoz nyomta őket, derül ki az Ancient Origins beszámolójából.
A fogaikat is ékszerekkel díszítették a gazdagságuk kimutatásaként. A fogak iránti rajongásuk azonban ezzel közel sem ért véget. Az éles fogakat a szépség szimbólumának és praktikus fegyvernek tekintették. A maják a fogaikat reszelték, hogy elérjék ezt az esztétikumot, és még harcban is használták őket.
A majáknak megvoltak a maguk örömszerzési módszereik, amely a hagyományoshoz képest sokkal kockázatosabban, rektálisan beadott alkoholt és pszichedelikus szereket tartalmazott. Ezek a gyakorlatok a mi modern társadalmunk számára meglehetősen szokatlanok, a maják számára teljesen normálisak voltak, és az emberi kultúrák és hiedelmeik sokszínűségét tükrözik.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum