Nem egy Mátrix-rajongó, hanem egy valódi szaktekintély állítja, hogy bizonyítékot talált rá: amit látunk, az csak egy virtuális valóság.
Egy fizikus arról számolt be, hogy új bizonyítékokat talált, amelyek bebizonyíthatják, hogy egy szimulációban élünk, írja a LADbible.
Melvin Vopson fizikus, a Portsmouthi Egyetem docense felfedezett egy új fizikai törvényszerűséget, amely arra utalhat, hogy csak egy Mátrix-stílusú univerzumban élünk.
Vopson professzor korábban publikált egy kutatási tanulmányt, amelyből az derül ki, hogy az információnak és az elemi részecskéknek a tömege az emberi DNS-hez hasonló.
Tavaly felfedezte a fizika új törvényét, amely az „információdinamika második törvénye” nevet viseli, és megmagyarázza, hogyan is viselkedik az információ. Az új felfedezés segíthet előre jelezni az élőlényekben előforduló genetikai mutációkat, valamint azok kimenetelét
Ez egyébként a termodinamika második főtételéből indult ki. A tétel szerint egy rendszer entrópiája – azaz rendezetlenségi foka – mindig vagy növekszik, vagy változatlan marad.
Vopson professzor előzetes feltevése szerint az információs rendszerek entrópiája is növekedni fog az idő múlásával. A kutatás azonban azt mutatta ki, hogy valójában ugyanolyan marad, sőt lassan csökken.
Ezek szerint az információ és a genetika összefügg?
Arra a következtetésre jutott, hogy az információdinamika vagy az infodinamika második főtétele jelentősen befolyásolhatja a genetikai kutatásokat és az evolúcióelméletet.
„Tanulmányaim egy bizarr és érdekes lehetőségre mutatnak rá, mely szerint nem objektív valóságban élünk, és az egész univerzum csak egy szuperfejlett virtuális valóság-szimuláció” – írta Vopson professzor egy szakcikkében.
Hozzátette: “A tanulmány magyarázatot ad a szimmetria univerzumban való elterjedtségére is.”
“A szimmetria alapelvei fontos szerepet játszanak a természet törvényeiben, de mostanáig kevés magyarázatot találtak arra, hogy ez miért lehet. Eredményeim azt mutatják, hogy a nagyfokú szimmetria megfelel a legalacsonyabb információs entrópia állapotnak, ami potenciálisan megmagyarázza a természet hajlamát arra” – magyarázza.
Vélekedése szerint a felesleges információ eltávolításának módjaként a számítógép törli vagy tömöríti a hulladékkódot, hogy tárhelyet takarítson meg, és növelje a teljesítményt. Ennek eredményeként alátámasztja azt az elképzelést, hogy egy szimulációban élünk.
A professzor maga is megjegyzi azonban, hogy ennek elméletének a bizonyításához további vizsgálatokra van szükség.
„Az egyik lehetséges út a tavalyi kísérletem lenne, amellyel az univerzum ötödik halmazállapotát igazolnám részecskeütközések segítségével, és megváltoztatnám az általunk ismert fizikát” – fejtette ki nagyszabású terveit a fizikus.
Címlapképünk forrása: Flickr/Linda Rain 714 (CC BY 2.0 Deed)
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van