A modern technológia képes lehet rá, hogy szinte teljesen biztos választ adjon a nagy kérdésre: egyedül vagyunk-e a világban?
Az ufókutatók már igazi csodafegyverként tekintenek a mesterséges intelligenciára, ugyanis 90%-os pontossággal jelezheti az idegenek jelenlétét, írja a Daily Star.
Az Egyesült Államokban, Pennsylvania államban található Carnegie Tudományos Központ kutatóinak sikerült létrehozniuk egy új, mesterséges intelligencián alapuló technikát, amelyet „az asztrobiológia szent gráljának” neveznek. Azt remélik, hogy a technológia segítségével ki tudják deríteni, hogy valóban nem vagyunk-e egyedül a világegyetemben.
A kutatócsoport egyik vezetője, Robert Hazen irányításával nemrégiben publikáltak egy tanulmányt az egyik legrangosabb folyóiratban, amely részletezi, hogyan tervezik a mesterséges intelligencia felhasználását az idegenek felkutatásában.
Leírásuk szerint kidolgoztak egy módszert, amely a földi és földön kívüli széntartalmú anyagok GC-MS (azaz gázkromatográfia-tömegspektrometria) méréseit kombinálja a gépi tanuláson alapuló osztályozással. Így pedig körülbelül 90%-os pontosságot képes elérni az élő és élettelen, azaz a biotikus és abiotikus eredetű minták megkülönböztetésében.
Azt is megmondja, hogy régen volt-e földönkívüli élet
És az igazán különleges, hogy erre még a rendkívül leromlott állapotban lévő, ősi minták esetében is képes. Mint írják: „Az egyértelmű biológiai nyomok keresése – amelyek a múltbeli vagy a jelenlegi élet kétségtelen jelzői – a paleobiológia és az asztrobiológia központi célja.”
De hogy a tudományos nyelv után egy kicsit magyarul is beszéljünk: a szakértők által készített új, mesterséges intelligencián alapuló eszköz képes elemezni a neki adott adatokat. Így pedig különbséget tud tenni a Marsról és más bolygókról beszerzett emberi és nem emberi minták között.
A hosszú távú remény az, hogy az új űrutazásokon – például a NASA jövő évi Mars-útján – felhasználható lesz a technika. Így pedig képes lehet arra, hogy egyszer és mindenkorra megtalálja az idegen életet.
A tanulmány szerint az összegyűjtött mintákat a mesterséges intelligencia elemzi, és három kategóriába sorolja. Egyrészt vannak az élőlények, azaz például kagylók, fogak, csontok, rovarok, levelek, emberi haj, vagy épp finomszemcsés kőzetben megőrzött sejtek.
Másrészt vannak az ősi életet bizonyító, de időközben átalakult maradványok. Ezek például a szén, az olaj, a borostyán és a szénben gazdag kövületek. Végül pedig vannak az abiotikus, azaz élettelen eredetű minták, például a tisztán laboratóriumban létrehozott vegyületek és a szénben gazdag meteoritok.
Így pedig már meg is kapjuk a választ, hogy hol található valódi élet, és hol csak élettelen anyagok.
Címlapképünk illusztráció, forrás: Pixabay
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban