Ha középkori várak, akkor Wales
Wales gazdag történelmét számos középkori kastélya révén fedezhetjük fel. Hódító Vilmos 1066-os angliai hódítása két évszázadon át leigázhatatlanul hagyta az ellenálló walesi törzseket.
A 13. század végére I. Eduárd célja az volt, hogy megerősítse az angol ellenőrzést Wales felett. Az Ír-tenger melletti sziklás kiemelkedésen álló harlechi vár egyike volt a sok erődítménynek, amelyeket a hatalom demonstrálására épített. A bevehetetlenségéről híres Harlech a 15. századi rózsák háborúja során hét évig állta az ostromot, derül ki az Ancient Origins beszámolójából. Az angol polgárháború idején, 1642-ben újabb hosszan tartó ostrommal kellett szembenéznie, végül azonban megadta magát a parlamenti erőknek.
Nem messze Harlech-től Caernarfon vára az angol uralom impozáns szimbóluma. Konstantinápoly falainak mintájára épült, sokszögletű tornyokkal és félelmetes, a támadók visszaverésére lehetőséget adó, lyukakkal ellátott kapualjakkal. Itt adott életet Eduárd királynője, Eleonóra 1284-ben az első angol walesi hercegnek, és itt avatták III. Károly királyt 1969-ben walesi herceggé.
Északkeletre található a Conwy vár, egy építészeti remekmű, amelyet I. Eduárd hadmérnöke, James of Saint George tervezett. Nyolc tornya és két erődített kapuja ellenére 1401-ben, az utolsó függetlenségi háború idején rövid időre a walesi lázadók kezére került. Ezek a walesi kastélyok a hatalom és az ellenállás történetét mesélik el.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon