A maja város, amely egy rekordtartó királynak adott otthont
A sűrű mexikói erdők között található Palenque, egy kevésbé ismert maja város, amely híresebb nevesebb társaival egyetemben figyelemre méltó építészettel, szobrokkal és faragványokkal büszkélkedhet. Palenque vonzereje túlmutat esztétikai szépségén; a maja idők technológiai kifinomultságának figyelemre méltó példája.
A bonyolult vízvezetékrendszer bőséges forrásvízellátást biztosított a lakosok számára. A Kr. u. 7. században Palenque Nagy Pakal király uralma alatt állt, aki rekord hosszúságú ideig, 68 évig tartotta trónját. Uralkodása alatt olyan ikonikus építményeket emeltek fel, mint a nagy központi Palota és a Feliratok temploma, írja az Ancient Origins.
1952-ben egy régészeti felfedezésnek hála rengeteget megtudhattunk a maják életről és a túlvilági életről alkotott hiedelmeiről. A templom alatti rejtett kamrában egy hieroglifákat tartalmazó szarkofágot fedeztek fel, amelyről kiderült, hogy ez Pakal király végső nyughelye. Ez a sír, bár temetkezési hely volt, magasabb rendű célt is szolgált, a feltámadást.
A bonyolult fedelén lévő képek a maják hármas tagolású világegyetemben – a Föld, az alvilág és az ég – való hitét ábrázolták. Pakal utazása az ebből a világból való távozást, az alvilágból való kilépést és az örök égi életbe való újjászületést szimbolizálta, ami a maja spiritualitás lényegét foglalja magában.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű
Tudod, mi a barbakán? Megmutatjuk a megmaradt magyarországi barbakánokat
Magyarország nagyon szomorú statisztikában világelső