Képesek lennénk visszahozni a gyapjas mamutot az életbe?
2015 óta egy őrült bostoni genetikus, George Church, a Harvard Medical School professzora élen jár egy olyan tudományos törekvésben, amely a lehetőségek határait feszegeti.
Célja, hogy feltámassza a gyapjas mamutot, mégpedig nem egy megőrzött sejt genetikai örökségének összerakásával, hanem a modern elefántok DNS-ének módosításával. Ez a merész vállalkozás már-már a science fiction határait feszegeti, áthidalva a képzelet és a valóság közötti szakadékot. Church eljárása egyszerre forradalmi és bonyolult. Azáltal, hogy a mamutok kulcsfontosságú tulajdonságaiért, például a szőrzetért és a szigetelésért felelős géneket beülteti egy mai elefánt genomjába, figyelemre méltó átalakulás következhet be, számol be az Ancient Origins.
Ez pedig egyáltalán nem könnyű feladat. A genetikai kód pontos manipulációját igényli, amit a hihetetlen CRISPR technológia tesz lehetővé. Ez az eljárás a módosított elefántokat hidegálló hemoglobinnal, bőr alatti zsírral és sűrű bundával ruházza fel, és így ténylegesen a hideggel szemben ellenálló lényekké változtatja őket, amelyek nagyon hasonlítanak ősi társaikra. George Church víziója az emberi innovációt jelenti, a genetikailag lehetséges határait feszegetve.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Walt Disney testét valóban lefagyasztották halála után és elrejtették a Disneyland alatt?
A múmiaport évszázadokon át gyógyszerként használták Európában
Egyre távolodik a Hold a Földtől, hihetetlen következmények lehetnek
Japán cseresznyevirágzás idején – Nagano városa és a visszatérés Tokióba – képgaléria
Rekonstruálták egy 3500 éve élt mükénéi nő arcképét
Már egy éve hirdetik ezt a magyar kastélyt, mégsem kell senkinek