Ezt a cikket feltétlenül olvasd el, ha a Google szolgáltatását használod, ugyanis nemcsak leveleid, de fotóid, dokumentumaid is törlődhetnek.
A Google-felhasználók ijesztő figyelmeztetést kaptak, ugyanis a cég heteken belül fiókok millióit törli, írja a LADbible.
Sokunkkal megesik, hogy az egyetemen csináltunk egy Gmail-fiókot egy csoportos projekthez, aztán azóta sem nyúltunk hozzá. Talán már szinte meg is feledkeztünk az egészről.
Akárhogy is történt, ha fontos dokumentumok vagy levelek vannak a fiókban, akkor jobb, ha mielőbb bejelentkezünk. A Google ugyanis a jelek szerint nagyon beszigorított.
A cég irányelveire hivatkozva ugyanis minden olyan fiókot töröl, amely legalább két éve inaktív. Ezzel pedig minden kapcsolódó Google Naptár-, Dokumentum-, Drive-, Meet- és Fotó-fiók törlésre kerül – az összes tartalommal együtt.
A techóriás ugyanakkor igyekszik előre szabadkozni, készülve a várható támadásokra. Mint írják: „Ha fiókja inaktívnak minősül, több emlékeztető e-mailt küldünk Önnek és a helyreállítási e-mail-címeinek is (ha vannak ilyenek), mielőtt bármilyen intézkedést megtennénk vagy fiók tartalmát törölnénk. Ezek az emlékeztető e-mailek legalább 8 hónappal azelőtt kikiküldésre kerülnek, hogy bármilyen intézkedést megtennénk a fiókjával.”
Inkább mentsünk le minden fontosat
Tehát fiókja elméletileg már számos értesítést kapott erről, ha fennáll a törlés veszélye. Úgyhogy érdemes gyorsan bejelentkezni és ellenőrizni. Ha fennáll a törlés veszélye, akkor érdemes lehet elmenteni minden dokumentumot, üzenetet vagy e-mailt, amely kellhet még valaha.
A Google szerint egyébként az egész törlési folyamatra az elhagyott fiókok biztonsági kockázatai miatt van szükség, mivel ezek állítólag érzékenyebbek a kibertámadásokra.
A legtöbb aktív fiók például már kétlépcsős hitelesítéssel rendelkezik, de az inaktív fiókok esetében ez nem jellemző. Emiatt a kiberbűnözők nagyobb valószínűséggel jutnak hozzá rosszindulatú programok terjesztésével a személyes adatokhoz, például a banki adatokhoz.
A Google azt javasolja, hogy legalább kétévente jelentkezzünk be a fiókokba, és saját érdekünkben győződjünk meg arról, hogy be van kapcsolva a kétlépcsős hitelesítés.
A fiók aktívan tartása pedig nagyon egyszerű, például ha bejelentkezve megnézünk egy YouTube-videót, akkor már kész is vagyunk. Fontos viszont, hogy a Google Fotók alkalmazásba külön is be kell lépni.
Címlapkép forrása: Flickr/Stock Catalog (CC BY 2.0 Deed)
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A Szex és New York titkai első kézből: Candace Bushnell Budapestre látogat
Egyedi módszerrel alkotják újra a dinoszaurusz hangját – így szól
Magyar fejlesztésű elektromos midibusz kerül ki az utakra
Az 1925-ös petricsi incidens: amikor egy kóbor kutya miatt tört ki a háború
Ukrajna csak „tesztpálya” az Oresnyik rakétának Zelenszkij szerint
Erdély Bermuda-háromszöge: a hátborzongató Hoia-erdő