‘Összecsapták’ Tutanhamon sírhelyét, de mi lehetett az oka?
Tutanhamon király temetése, amely általában gondosan megrendezett esemény, furcsa módon eltér a szokásostól. Az anomáliák a sír falait díszítő titokzatos fekete penészfoltok formájában jelennek meg, amely jelenség kizárólag Tutanhamon nyughelyén fordul elő.
Az Ancient Origins szerint a kezdeti gyanú a korabeli turistaforgalomhoz volt köthető, de Howard Carter archív felvételeinek alaposabb vizsgálata eloszlatta ezeket az elképzeléseket. Figyelemre méltó, hogy Tutanhamon sírját még azelőtt lepecsételték, mielőtt a falfesték teljesen megszáradt volna, így a konzerválási szakértőkre maradt a rejtély megfejtése a sietség miatt. A részletes elemzés, beleértve a legújabb, nagy felbontású fényképeket is, feltárja az ókori mesterek ecsetvonásainak sietős jellegét. Az okker szín, amelyet sebtiben, széles vonásokkal vittek fel, eltér a királyi sírok esetében megszokott aprólékos technikától.
A konzerválási szakértők észrevették az ecsetnyomokon a sürgősség egyértelmű nyomait, ami a szokásosnál lényegesen rövidebb időre utal. A szokatlan körülmények Tutanhamon 19 éves korában bekövetkezett váratlan halálában gyökereznek. Elődeivel ellentétben, akik jóval korábban aprólékosan megtervezték és feldíszítették sírjukat, Tutanhamon hirtelen halála miatt versenyfutásra kényszerült az idővel, hogy teljesüljön az uralkodó halála és a sírlepecsételés közötti 70 napos hagyomány. A megszokásoktól való eltérés a fiatal király korai sorsát övező sürgősség és rejtély történetét tárja elénk.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum
A Föld leghosszabb hegyvonulata a tenger fenekén húzódik