Az ókori világ csodája, a babiloni függőkertek
A babiloni függőkertek, vagy más néven Szemiramisz függőkertje az ókori Babilon építészetének egyik feltételezett csodája. Kr. e. 600 körül keletkezett, II. Nabú-kudurri-uszur király építtette felesége, Amüthisz méd hercegnő iránti odaadásának bizonyításaként.
A király Babilon és a Méd birodalmat egyesítve igyekezett enyhíteni királynője honvágyát, aki hazája gyönyörű hegyei után vágyakozott, számol be az Ancient Origins. Válaszul egy teraszos lépcsőkből álló, gyönyörű oszlopokkal díszített nagy piramis emelkedett a varázslatos függőkertekké. A gyümölcsök és virágok élénk választékával teli, zöldellő oázis lenyűgözte a látogatókat, emlékeztetve Babilon páratlan gazdagságára.
A létezéséről tanúskodó történelmi beszámolók ellenére a kertek valósága továbbra is vitatott marad, amit a babiloni dokumentáció és a régészeti bizonyítékok hiánya tovább fokoz. A kertek pusztulását is csak találgatások övezik. Ezek közül a földrengés az egyik vezető hipotézis. Bár ez az egyszerre természeti és mérnöki csoda eltűnt, vagy talán soha nem is létezett, a történet fennmaradt, a szerelem és a jólét megtestesítőjeként Babilon birodalmának szívében.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egyre távolodik a Hold a Földtől, hihetetlen következmények lehetnek
Japán cseresznyevirágzás idején – Nagano városa és a visszatérés Tokióba – képgaléria
Rekonstruálták egy 3500 éve élt mükénéi nő arcképét
Már egy éve hirdetik ezt a magyar kastélyt, mégsem kell senkinek
Ezek a bizonyítékai annak, hogy a magyar nyelv a finnugor nyelvcsaládba tartozik
Egy kutatócsoport szerint egy, a húrelméletet alátámasztó bizonyítékot figyeltek meg