Lehet, hogy a Tejútrendszer és vele együtt a Föld is egy galaktikus ürességben van?
Egy német, skót és cseh kutatókból álló csoport azt állítja, hogy a Föld nem egy, a sokkal tágabb kozmoszban lévő bolygó, hanem olyanok vagyunk, mint egy “légbuborék a tortában”.
Tudományosabban fogalmazva az akadémiai megfigyelés alapján: A Föld “az űr egy olyan régiójában van, ahol viszonylag kevés anyag van.”
Eszerint a galaxisok egymástól való eltávolodásának távolságára és sebességére vonatkozó számítás, amelyet “Hubble-Lemaitre-törvényekémt” ismerünk, más számot hoz ki, amikor “a hozzánk sokkal közelebb eső égitesteket”, az úgynevezett “1a kategóriájú szupernóvákat” vizsgáljuk.
Az állandó az ősrobbanás elmélethez kapcsolódik, mert az univerzum tágulásával kapcsolatos, számol be az Indy100.
Míg a számítások “az univerzum nagyon távoli régióiban” 244 000 km/h sebességet adnának megaparsecenként (egy megaparsec 3,26 millió fényévnek felel meg), a számadat azonban 264 000 km/h/megaparsec.
Dr. Pavel Kroupa professzor, a Bonni Egyetem munkatársa elmondta, hogy
a világegyetem úgy tűnik, hogy a közelünkben – azaz mintegy hárommilliárd fényév távolságig – gyorsabban tágul, mint a teljes univerzumban, pedig ennek nem kellene így lennie.
A tudósok szerint a két számítás “eltérése” magyarázható az általuk “helyi alulsűrűségnek” nevezett jelenséggel. Azonban azt is elismerik, hogy a “kozmológia standard modellje” nem engedi meg ezeket a “buborékokat” az univerzumban.
Dr. Kroupa azzal folytatta, hogy
a standard modell az Albert Einstein által felállított gravitációs elméleten alapul. A gravitációs erők azonban másképp viselkedhetnek, mint ahogy Einstein várta.
Ezért az akadémikusok egy módosított gravitációs elméletet, a “módosított newtoni dinamikát” (MOND) használták, amelyet először Dr. Mordehai Milgrom izraeli fizikus professzor javasolt az 1980-as években, és amely szerintük “pontosan megjósolja az ilyen buborékok létezését”.
Csakhogy ha ez az elmélet igaz, akkor a Hubble-feszültségnek nevezett eltérés, azaz a Hubble-állandó körüli eltérés teljesen eltűnne.
Ez a hipotézis alig néhány hónappal azután született, hogy a Genfi Egyetem professzora, Lucas Lombriser egy tanulmányában felvetette, hogy az univerzum tágulása illúzió lehet.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon