Valóban Romulus alapította Rómát?
Róma legendás alapítása két kulcsfigura, Romulus és Aineiasz körül forog, történetükben viszont a legendák világa vegyül a geológiával és a régészettel.
A hagyomány szerint Romulus, akit pásztorok mentettek meg, a Palatinus-dombon alapította meg a várost, amelyet a hírhedt A szabin nők elrablása és a Capitolium-dombon lévő menedékház létrehozása fémjelez.
Később Aineiasz, a Trója háború túlélője fontos szerepet játszott a római mitológiában, derül ki az Ancient Origins beszámolójából. Az ő utazása szövetségek, háborúk és Alba Longa megalapításához vezetett, megteremtve az alapot Róma későbbi születéséhez.
Geológiai szempontból Róma tájképét az Alba-hegységben történt vulkánkitörésekből származó anyag alakította ki, ahol állítólag Romulus maga megalapította a várost. A régészeti bizonyítékok további fényt derítenek Róma korai történetére. A bronzkorból származó sírok és települések rengeteget árulnak el a város megszállásáról és fejlődéséről. A Capitolium-domb, a Palatinus-domb és a Forum Romanum mind az ókori benépesítés nyomait hordozzák, az építmények és nekropoliszok a Kr. e. 10. századtól a Kr. e. 5. századig terjednek.
Róma alapítása tehát lényegében a mítoszok és a kézzelfogható bizonyítékok keveredése. Romulus és Aineiasz történetei, amelyek a vulkanikus képződmények tetején játszódnak, és bepillantást engednek ennek az ikonikus városnak a sokrétű eredetébe.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Veszprém várának egy 700 éves részletét találták meg
Amerikai filmakadémia: Három magyar filmes mostantól Oscar-szavazó!
Szabályosan élt Magyarországon az afgán diák, mégis kiutasították
Régi magyar megszólítások és köszönések, ahogy ma már ritkán hallani őket
Tényleg egy magyar királyról mintázták Lancelot lovagot? Egy izgalmas történelmi párhuzam
Csillagközi látogató lépett be a Naprendszerbe