Sokan fontolgatják életük egy bizonyos pontján a pályamódosítást, amit különböző motivációk vezérelnek, például a jobb jövedelem iránti vágy. Frank Bourassa, a kanadai Québecben, Trois-Rivieres-ben élő egykori fékgyár tulajdonosa 2004-es kiégését új megélhetési módszerek után kutatott. Bourassa nem akarta halálra dolgozni magát, ezért talán a legveszélyesebb munkába fogott bele.
Bourassa 34 évesen válaszúthoz érkezett, miután eladta fékgyárát. A kiégéstől és attól a felismeréstől túlterhelten, hogy a munka végcélja gyakran az anyagi haszon, úgy döntött, drasztikus és illegális változtatásokat hajt végre életében: pénzhamisításba kezdett.
A következő évek során Bourassa az Egyesült Államok történetének legtermékenyebb pénzhamisítójává vált, és elképesztő mennyiségű, 250 millió dollár (90 milliárd forint) értékű hamis amerikai bankjegyet állított elő. Egy farmon működő illegális nyomdában dolgozta ki bonyolult tervét, amely magában foglalta az amerikai bankjegypapír másolását, Andrew Jackson vízjeles képét és más biztonsági elemeket.
Pénzhamisítás ipari méretekben
Bourassa hamisítási kísérlete aprólékos tervezést igényelt. Meg kellett határoznia az amerikai bankjegyek pontos receptjét, és találnia kellett egy papírgyárat, amely hajlandó volt lemásolni azt. A papírnak 75% pamutból és 25% vászonból kellett állnia, vízjeles képekkel és biztonsági csíkokkal. A papír önmagában körülbelül 50 000 dollárba került, és az egész művelet, beleértve a nyomda berendezését, a nyomdagépet és egyéb berendezéseket, összesen körülbelül 325 000 kanadai dollárt tett ki — írja a Sky News.
Bourassa 2010-ben készen állt arra, hogy elárassza a piacot a hamis bankjegyekkel, és a 20 dolláros bankjegyeket a névértékük 30%-áért akarta eladni. Egy bűntársát felvette, hogy kapcsolatot teremtsen import/export üzletekben részt vevő bűnözői csoportokkal, hogy a hamis pénzt Európában, Ázsiában és Afrikában terjesszék.
Bourassa művelete végül felkeltette a bűnüldöző szervek figyelmét. 2012 májusában a Kanadai Királyi Lovasrendőrség razziát tartott a barátnője otthonában, ahol 1 millió dollárnyi hamis készpénzt és nyomdalapokat találtak. A kiváló minőségű hamisítványok ellenére Bourassa bukása akkor következett be, amikor egy, a rendőrség által ügyfél letartóztatásához vezetett.
Letartóztatás és utóélet
Az Egyesült Államoknak való esetleges kiadatással és a maximálisan kiszabható 60 éves büntetéssel szemben Bourassa alkut kötött. Szabadságáért cserébe felfedte további 200 millió dollárnyi hamis bankjegy hollétét. Mivel csak hathetes börtönbüntetéssel megúszta, elkerülte, hogy egész hátralévő életét börtönben töltse
Ma, 49 évesen Bourassa már nem vesz részt illegális tevékenységekben. Tanácsadó céget alapított, amely az ügyfeleknek segít megvédeni termékeiket a hamisítás ellen. Bár elismerte, hogy 15 millió dollárt keresett az 50 millió dollár értékű hamis bankjegyek eladásából, a letartóztatás utáni pénz sorsáról továbbra is hallgat.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra