Hátborzongató bizonyítékokat talált két kutató, eszerint az emberekhez egészen hasonlóan temetkeznek a nagytestű emlősök.
Szinte hihetetlen, de az elefántok az elhullott példányokat fejjel lefelé temetik el, írja a Daily Star.
Az emberi temetések és az elefánttemetések között egészen nagy hasonlóságok lehetnek, és az elefántok gyászfeldolgozása kifejezetten az emberekére emlékeztet. Mindezt egy új tanulmány mutatta be, amely számos állati temetést követett nyomon Indiában.
A nyilvánosságra került szívszorító fotók egy elefánttemetést mutattak be az indiai Bengáliában, ahol az elhunyt állatokat feltartott lábbal temették el. Az egyik ilyen kép látható cikkünkben is, továbbiak pedig az alábbi közösségi médiás bejegyzésben láthatók. Más elefántokat pedig láttak, amint a holttestet a nyughelyére vitték.
Ever heard or observed #Elephant burials ! Few have heard but rarely documented from India. Here we publish first of its kid study from #India of Asian elephant burials with multiple real documentation in ‘Journal of Threatened Taxa’. https://t.co/cJCu5wLCLa
Do read and tell… pic.twitter.com/EVwRZcdDV8
— Parveen Kaswan, IFS (@ParveenKaswan) March 2, 2024
A tanulmány szerzői, Parveen Kaswan és Akashdeep Roy azt állítják, hogy semmilyen emberi közreműködés nem történt az esetekben. A képek tényleg kizárólag a csorda megrázó temetési szertartását mutatják be, amint méltó módon búcsút vesznek.
Az Indiai Tudományos Oktatási Intézet kutatói szerint egyértelmű a párhuzam az emberi temetések és az elefánttemetések között. A halottak tényleges eltemetésétől kezdve egészen a körmenetig láthatóak a közös vonások.
Szabályos szertartás lehetett
A kutatócsapat azt írta: “Az elefántok gondoskodó, társas állatok, és a tetemek külső vizsgálata alapján azt is gyanítjuk, hogy az elhunytat óvatosan helyezték el úgy, hogy a falkatagok megfogták egy vagy több lábát.”
Mind az öt temetés azt mutatta, hogy az állatokat felfelé álló lábakkal temették el, és az állatok elhullás utáni vizsgálatai azt mutatják, hogy mindegyik többszörös szervi elégtelenség miatt halt meg. A borjak egyébként három hónap és egy év közöttiek voltak.
A temetkezési helyek mindegyike csak néhány száz méterre volt a környéki falvaktól, kistelepülésektől, ezért az elefántcsordák sem maradtak ott sokáig. A csordák a temetést követő 40 percen belül különböző utakon elmenekültek a helyszínről.
Feltételezhető, hogy a temetések egy részén több mint 20 elefánt vett részt, ezt bizonyítja az is, hogy a gyász helyszínén friss lábnyomokat találtak.
A kutatók hozzátették: “Támogatjuk a természet- és társadalomtudományos bizonyítékokon alapuló tanatológiai kutatások lefolytatását nemcsak az érző lények, hanem a nem érző lények és a kevésbé közkedvelt fajok kapcsán is.”
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?