Ezek a furcsa régészeti felfedezések átírták a történelemről alkotott képet
A régészet a kulcs a múlt kincsesládájának kinyitásához, és olyan ősi civilizációkba enged bepillantást, amelyek megkérdőjelezik a hagyományos történelmi narratívákat.
Az Ancient Origins szerint az egyik ilyen felfedezés egy bolíviai barlangból származik, ahol egy Kr. u. 1040-ből származó kötegre bukkantak. Ez a köteg növényi eredetű pszichoaktív anyagok sokaságát tartalmazta, amely a sámánista gyakorlatok korai bizonyítékait szolgáltatta. A furcsa anyagok mellett bonyolultan megmunkált fatáblák és egy díszes cső is volt, ami kifinomult rituálékra és a hallucinogén tulajdonságokkal kapcsolatos komoly szakértelemre utal.
Kína északkeleti részén a sárkányember koponyájának feltárása döbbentette meg a kutatókat. A koponyáról úgy vélik, hogy legalább 146 ezer éves, és feltűnő hasonlóságot mutat a modern emberrel. Ráadásul emellett olyan egyedi vonásokkal is rendelkezik, mint a széles, alacsony arc és a nagy zápfogak. A felfedezés megkérdőjelezi az emberi evolúcióról kialakult elképzeléseket, és érdekes kérdéseket vet fel az ősi emberi fajok sokféleségével kapcsolatban.
További felfedezések fényt derítenek a neandervölgyiek kognitív képességeire. Az Olaszországban talált díszített kagylók művészi vénára utalnak, míg a simító, egy speciális bőrfeldolgozó eszköz fejlett kézműves készségekre utal ezen ősi emberfélék körében.
Az Alexandriai Könyvtár bukásával kapcsolatos legújabb felfedezések ráadásul árnyaltabb képet adnak a könyvtár pusztulásáról. A közhiedelemmel ellentétben a könyvtár hanyatlása fokozatos volt, és inkább bürokratikus problémák és költségvetési megszorítások, mintsem hirtelen pusztulás okozta. Ezek a régészeti leletek arra ösztönzik a történészeket, hogy újragondolják a múltról alkotott képüket, és rávilágítanak az ókori civilizációk összetettségére.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?