Amikor visszanyal a fagyi: halálra harapta az őt megtámadó kígyót egy férfi
Egy indiai férfi visszaharapott, miután egy kígyó megtámadta, a támadásban pedig meglepő módon a hüllő vesztette életét. Santosh Lohar egy 35 éves vasúti dolgozó, aki kedd este egy erdős területen dolgozott.
Az állat akkor támadt rá, amikor Lohar aludni ment, azonban csodával határos módon megragadta azt, majd kétszer megharapta, ami a támadó pusztulását eredményezte. Ez a reakció logikusnak is tűnhet, ha tudjuk, hogy Indiában egy olyan babona terjedt el ezekről az állatokról, hogy ha viszonozzuk a harapását, a mérge visszaszáll rá.
„Az otthonomban van egy mondás, mely szerint ha megharap egy kígyó, kétszer kell visszaharapnod, hogy semlegesítsd a mérgét”, magyarázta Lohar. Az azonban, hogy milyen fajta is támadt rá pontosan, nem derült ki.
A párbaj után a férfit a kollégái kórházba szállították, ahol jól reagált az ellenméregre, így másnap elengedték, derült ki a Newsweek beszámolójából.
A kígyó húzta a rövidebbet
India rengeteg kígyófajnak ad otthont, ezek között pedig számtalan mérges is található. A világ legnépesebb országának legveszélyesebb fajai a pápaszemes kobra, a Russel-vipera, a közönséges krait és az efa. Ezeket a nagy négyesnek is szokták nevezni a mérgük halálossága és a velük való találkozás gyakorisága miatt, de rajtuk kívül a királykobrával és a gyűrűszalagos kraittal sem ajánlott a közelebbi találkozás.
Egy 2020-as tanulmány szerint a 2000 és 2019 közötti kígyómarások 43%-áért a Russel-vipera tehető felelőssé, őket követik a kraitok jócskán lemaradva, mindössze 18%-al, a képzeletbeli dobogó alsó fokára pedig a kobrák csúsztak be 12%-al. A kutatás szerint 2000 és 2019 között 1,2 millió marás okozta haláleset történt, ami évente átlagosan 58 ezret jelent.
Különösen nagy veszélynek a mezőgazdasági munkások és a vidéki lakosság vannak kitéve.
A kígyók mérge általában neurotoxinokat tartalmaz, amelyek miatt homályos látás, szemhéjcsüngés és légzési nehézségek támadnak, valamint hemotoxinok is találhatók benne, amelyek fájdalmat, duzzanatot, véraláfutást és vérzéseket okoznak.
„A mérges kígyók harapásai akut orvosi vészhelyzeteket okozhatnak, amelyek sokkot, bénulást, vérzést, akut vesekárosodást és súlyos helyi szövetpusztulást foglalhatnak magukban, ami kezelés nélkül maradandó fogyatékossághoz vezethet, de halálos kimenetelű is lehet. A kígyómarás okozta envenomáció legtöbb haláleset és súlyos következménye elkerülhető a biztonságos és hatékony ellenméreghez való időben történő hozzáféréssel.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?