Ókori történetírók mesélik el a Római Birodalom történetét
A Római Birodalom bukásának a mai napig rengeteg figyelmet szentelnek a legnagyobb történészektől kezdve mindazokig, akiknek csak úgy eszébe jut a páratlan államalakulat történelme, ugyanis rengeteg ilyen van.
Azonban ez a hosszú összeomlás is csak egy fejezete egy olyan történetnek, amely sokkal többről szól, és mint általában, nem érthetjük teljesen a történetet, ha nem tudjuk, hogyan kezdődött.
Ha valaki ismeri a római mitológia világát, akkor találkozott már azzal a képpel, amikor az ikertestvéreket, Romulust és Remust a Lupa Capitolina, vagyis a Capitoliumi farkas dajkálja a Tiberis folyó partján.
Az Open Culture beszámolója szerint az egyik verzió szerint Rómát Romulus alapította Kr. e. 753. április 21-én, miután megölte Remust, és magáról nevezte el a majdani örök várost.
A Római Birodalom is kicsiben kezdte
Hogy valójában mennyi valóságalapja van ennek a drámai történetnek, és mennyire vág egybe a történelmi eseményekkel, az még a kutatók között is vita tárgyát képezi.
A Voices of the Past nevű csatorna azonban négy és fél évszázaddal korábbról vizsgálja a történteket, Trója elestével kezdve, amelyet Homérosz mesél el, és amely egyike az általuk idézett számos forrásnak.
Annak érdekében, hogy szemléletessé tegye azokat a körülményeket, amelyek között Róma létrejött, a videó alaposan megvizsgálja az ókori világ romjait, miközben olyan történészeket idéz, akik a tényleges Római Birodalomban éltek, mint például Titus Livius és Halikarnasszoszi Dionüsziosz.
Bár ezek a szövegek némileg színezik a történetet, együttesen mégis egy koherens elbeszélést nyújtanak Róma felemelkedéséről, amely nyolc viharos évszázadról számol be részletesen.
A birodalom utolsó fejezete Kr. e. 387-ben kezdődött, amikor a Római Birodalom fölött már hatalmas viharfelhők gyülekeztek. A gallok például ekkor fosztogattak a városban. Az akkori római polgárok számára úgy tűnhetett, hogy régóta fennálló városuk véget ért, és hogy számukra nincs tovább. A nagy ijedtség közepette nem is sejtették még, hogy városuknak “csupán” évszázadai maradtak hátra.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm