Kína megnyitja a Ming-dinasztia sírhelyeit a látogatók számára
Az 1368-tól 1644-ig tartó Ming-dinasztia alatt tizenhat császár uralkodott Kínában, akik közül 13-at egy kiterjedt temetkezési komplexumban helyeztek örök nyugalomra Peking külvárosában. Ennek helyszínét még Jung-lö császár (1402-1424) választotta ki a fengsuj, vagyis a természet és az ember közötti egyensúly megtalálásának elvei alapján.
A helyszínt sokáig zárva volt a Smithsonian Magazine szerint, a pekingi önkormányzat pedig egyenesen azt állítja, hogy „senki, még a császár sem lovagolhatott ezen a területen”, azonban a 20. század közepétől a kutatók elkezdték feltárni és restaurálni a sírok egy részét. Ma a mauzóleumok közül hármat látogathatunk egy kis belépődíj ellenében: a Csang-ling, a Zsao-ling és a Ding-ling sírkamrákat. A szobrokkal szegélyezett „lélekutat” is magában foglaló terület ingyenesen látogatható.
A pekingi önkormányzat most bejelentette, hogy helyreállítják a Ming-sírok további darabjait, és 2030-ig meg fogják nyitni a nagyközönség előtt.
Látogathatók lesznek a Ming-dinasztia uralkodóinak sírhelyei
A sírok „az emberi kreativitás remekművei” az UNESCO szerint, amelyek 2003. augusztusa óta a világörökség részét képezik. A kiterjedt komplexum jól szemlélteti, hogy a Ming-dinasztia uralkodói számára mennyire fontos volt az „impozáns mauzóleumok építése, amelyek nemcsak a túlvilági életbe vetett általános hitet, hanem a hatalom megerősítését is tükrözik”.
A közlemény szerint a sírokat szakaszosan nyitják meg. Az első szakaszban, amelyre a tervek szerint 2024-ben és 2025-ben kerül sor, a tisztviselők megnyitják a Si-ling és a Jong-ling sírokat, amelyek Csung-csen, illetve Csia-csing császárokhoz tartoznak. Ezt követően, 2026 és 2028 között tervezik megnyitni Hszian-szong császár, Hsziao-szong császár) és Hszi-zong császár sírjait. A harmadik és egyben utolsó fázisra 2029 és 2030 között kerül sor, ekkorra tervezik felnyitni az utolsó három sírkamrát.
Amint ezzel megvannak, a látogatók műtárgyak és értelmező táblák segítségével ismerhetik meg a sírok tervezését és építését, de a közelben egy új „kulturális-múzeumi-turisztikai komplexum” is készül. A tisztviselők szerint ez egy „világhírű, a Ming-kultúrának szentelt nemzetközi cserealap lesz”, a bejelentés szerint.
A tisztviselők két új oktatási túraútvonal elindítását is bejelentették, amelyek a Ming-korabeli romokat és műtárgyakat emelik ki. Az útvonalak olyan úti célokra viszik majd az utazókat, mint a Juyongguan Nagy Fal és több, hamarosan megnyíló Ming-sírkamra. Mindkét útvonal teljesítése két napot vesz igénybe, és az utazók a közelben táborozhatnak, vagy a közeli szállodákban tölthetik az éjszakát.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében