Hihetetlen felfedezést tettek a szakemberek: egyértelműen az élet jelenlétére utal, amit nemrégiben a Vénusz bolygón találtak.
Az élet lehetséges jeleit észlelték a Vénuszon, a tudósok szerint “igazán izgalmas” felfedezésről van szó, írja a LADbible.
Egy új kutatás ugyanis két olyan gázt talált a bolygó atmoszférájában, amelyek nyilvánvalóan élet jelenlétére utalnak: ezek a foszfin és az ammónia.
Ráadásul a további vizsgálatok során kiderült, hogy a foszfingázt a Vénusz számos más részén is megtalálták, amelyekről korábban szintén nem volt tudomásunk.
Még nem bizonyíték, de erős jel
A gáznak ez a váratlan felfedezése meglepte a tudósokat, és bár továbbra is sincs semmilyen konkrét bizonyíték az élet jelenlétére, de már nem lehet kizárni ezt az eshetőséget sem.
Az Imperial College London szakértője, Dr. Dave Clements kihangsúlyozta, bár még nem áll rendelkezésre a megfelelő a légköri modellezés, de a jelenlegi adatok a Vénusz szonda adataival összhangban magas foszin-szintre utalnak 55, 56, 57 kilométeres magasságban.
Az új megfigyelések a JCMT-Venus projektből származnak, amelynek keretében a James Clerck Maxwell Teleszkópot használták a foszfin és más molekulák kimutatására és monitorozására.
Sok a furcsaság
„Számos furcsaság van a Vénusz légkörében. A foszfin csak egy újabb, ami megjelent” – mondta el Dr. Clements. „Furcsa az is, hogy a víz és a kén-dioxid mennyisége a légkörben idővel változik. Nem tudni, miért. A változásokat nem figyelték meg túl nagy mértékben, de az biztos, hogy vannak eltérések.”
Az ammóniáról – amely, mint a BYJU’S cikkéből kiderül, hidrogén és nitrogén keveréke – szóló felfedezés azért is különleges, mert ez az első alkalom, amikor erre a vegyületre bukkannak a felhők között. És a jelenléte egy ilyen sziklás bolygón a biológiai élet erős jelének tűnik. Ennek az az oka, hogy jelenleg nincs olyan ismert ammóniaforrás, amely jelentősnek tekinthető, és ne az életből származna.
Lehet élet a Vénuszon?
Jane Greaves, a Cardiffi Egyetem professzora hozzátette: „Folyamatosan jönnek más modellezések, és más magyarázatok is, amelyek azt mondják, hogy ammóniát, foszfint és mindenféle váratlan vegyületet úgy is találhatunk, hogy azok nem kapcsolódnak az élethez. Ezért sem akarok túlzásba esni, de ez akkor is nagyon izgalmas felfedezés.”
Bizonyíték tehát egyelőre semmire sincs, de egy lépéssel talán közelebb kerültünk ahhoz, hogy életet találjunk a Földön kívül.
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon