Egy 8 ezer kilométeres, savas felhőből álló fal van a Vénuszon
A Vénuszon savval teli felhők hatalmas falát vette észre egy hobbicsillagász. Ez a struktúra mintegy 8 ezer kilométer hosszú, áthalad a Vénusz egyenlítőjén, és nagyjából 50-58 kilométerrel a felszín felett mozog nagy sebességgel.
A jelenséget először csak 2016-ban fedezte fel a japán Akacuki űrszonda, most pedig Luigi Morrone amatőr csillagász július 17-én az olaszországi Agerolából lefényképezte.
A Newsweek beszámolója szerint a jelenség éles kontrasztként jelenik meg a felhők mintázatában, és nyugat felé halad a bolygó körül. Ultraibolya és látható hullámhosszon is kimutatható, így különböző űreszközökkel és földi távcsövekkel is megfigyelhető.
Emellett rendkívül nagy sebességgel mozog, körülbelül öt földi nap alatt tesz meg egy teljes kört a bolygó körül. Viszonyításképp, a bolygó 243 nap alatt fordul meg a tengelye körül.
Rejtélyes jelenség a Vénuszon

Forrás: depositphotos.com
A NASA szerint a furcsa jelenség nagyjából az 1980-as évek óta létezik, és a NASA szerint óránként körülbelül 330 kilométeres sebességgel halad a bolygó körül.
„A Vénuszon már az 1980-as években végzett legelső, éjszakai megfigyelések során is látták a K-sávban, de mi azonosítottuk először az Akacuki/IR2 felvételek segítségével. Sőt, a Venus Express adatainak újbóli áttekintése megerősítette, hogy már 2006-2008 környékén is jelen volt a bolgyón”
– mondta Javier Peralta, a Japan Aerospace eXploration Agency tudósa, aki először észlelte a struktúrát. Még mindig nem biztosak abban, hogy miért alakult ki a fal, vagy hogy mi hajtja a bolygó körül ilyen sebességgel. „Ez a légköri zavar egy új meteorológiai jelenség, amelyet más bolygókon még nem láttunk”, mondta Peralta a spaceweather.com-nak. „Még mindig nem vagyunk biztosak benne, hogy pontosan mi ez.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum