Ezért nincs, és soha nem is lesz fotónk a Tejútrendszerről
Egy volt NASA-elemző elmagyarázta, hogy a galaxisunkról, a Tejútrendszerről készült képek miért nem valódiak.
Alexandra Doten tudománykommunikátor és a NASA korábbi űrkutatási elemzője elmagyarázta, hogy egyszerűen nincsenek képeink a Tejútrendszerről.
“Minden teljes kép, amit a Tejútrendszerről látunk, egy illusztráció. Nem láthatjuk így a Tejutat, és nem hiszem, hogy az emberek valaha is látni fogják.” Ennek oka pedig nagyon egyszerű, ugyanis soha nem voltunk képesek máshonnan, mint galaxisunk spirálkarjának széléről szemlélni a Tejútrendszert.
Túlságosan is benne vagyunk a dolgok sűrűjében
Az IFLScience szerint hasonló a történet, mint a Föld alakjával, amelyet nagyjából megismerhettek az akkori emberek a felszín feltérképezésével, a bolygók és csillagok mozgásának és alakjának tanulmányozásával, valamint a bolygó gravitációjának különböző pontokon történő gondos méréseivel.
Mindezek révén meghatározták a Föld alakját, beleszámolva azt is, hogy nem tökéletesen kerek, viszont soha nem kaphattunk teljes képet a Földről, amíg el nem hagyta valaki, és nem távolodott el eléggé ahhoz, hogy lefényképezze.
Az első kép a teljes Föld bolygóról 1972-ben készült, amikor Harrison Schmitt, vagy Ron Evans űrhajós az Apollo 17 fedélzetéről készített egy képet, miközben a Hold felé tartottak.
Ez volt az első alkalom, hogy egy Apollo-küldetés pályája lehetővé tett egy ilyen fotót, és az eredmény az ikonikus kék üveggolyó kép lett.
Azonban a galaxistól való eltávolodás, csak azért, hogy lefényképezhessük, egy teljesen másik szint egy olyan faj számára, amely még nem hagyta el a Naprendszert.
Doten elmagyarázta, hogy ahhoz, hogy a Tejútrendszert lefotúzzuk, egy űrszondának vagy felfelé, vagy lefelé kellene utaznia a Tejútrendszer korongjától, és felfoghatatlan távolságokat kellene megtennie.
Ez még nem jelenti azt, hogy nem tudjuk, hogyan néz ki a Tejútrendszer
A legtöbb objektum, amit az éjszakai égbolton látunk, a saját galaxisunk csillagai, amelyeket fel tudunk térképezni. A galaxis egy számottevő részét láthatjuk az éjszakai égbolton, így képet alkothatunk arról, hogyan néz ki.
Doten szerint ez olyan, mintha felülnénk egy óriáskerékre, és azt próbálnánk meg teljes átmérőjében lefényképezni.
A galaxisunkban elég objektumot láthatunk és leképezhetünk ahhoz, hogy elég jó képet kapjunk arról, hogyan néz ki. A benne lévő csillagokat feltérképezve és az alakját megnézve megállapíthatjuk, hogy egy küllős spirálgalaxis egyik karjában lakunk.
@astro_alexandra Replying to @walkieescobell how do we know what our galaxy, the milky way, looks like? #space #astronomy #nasa #science
Sajnos a hatalmas távolságok miatt valószínűleg soha nem fogjuk elég messziről látni a Tejútrendszert ahhoz, hogy valódi fényképet készíthessünk róla.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ez az egyetlen, univerzálisan érthető szó, amely globálisan megjelenik
A Curiosity kettétört egy marsi követ, meglepő dolgot talált
A MÁV vezérigazgatója cáfolja a Déli pályaudvarról szóló feltevéseket
„Felkészületlenek, mint ’41-ben” – kiszivárgott hangfelvétel Lukasenko és Prigozsin állítólagos telefonbeszélgetéséről
A Szex és New York titkai első kézből: Candace Bushnell Budapestre látogat
Egyedi módszerrel alkotják újra a dinoszaurusz hangját – így szól