Figyelmeztetett a neurológus: ezt a 3 dolgot kerüljük, ha nem akarunk ártani az agyunknak
Egy neurológus elmondta, melyik az a három gyakori szokás, amelyek pusztítást végeznek az agyunkban, és valószínűleg legalább az egyiket Te is csinálod.
Így őrízhetjük meg az agyunkat
Az Em On The Brain szakértője szerint minden hatással van az agyunkra, aminek kitesszük, legyen az akár egy étel, akár valami olvasnivaló. Most pedig elárulta, mi az, amit mindenképpen elkerül, hogy jó állapotban maradjon, szúrta ki a Mirror.
Ne telefonozzunk reggel
Az első számú elkerülendő dolognak a reggeli telefonozást tartja, ugyanis „az ilyenkor elfogyasztott tartalom jelentősebb hatással van a gondolkodásmódunkra, és a nap hátralévő részére felboríthatja a dopaminszintünket, így később is a telefonunkat fogjuk bámulni”.
Rosey Davidson alvási tanácsadó is egyetértett, és kifejtette, hogy az agyunk jóval befolyásolhatóbb”, amikor felébredünk, mivel „ébredéskor a mélyebb alvási hullámokról lassan tér át az ébrenléti hullámokra, ez az átmenet pedig befolyásolhatóbbá tesz minket, ezért a telefonos tartalmak fogyasztása közvetlenül ébredés után erősen befolyásolhatja a hangulatunkat, de akár a gondolkodásunkat is egész napra.”
„Ébredés után szánjunk néhány pillanatot a lélegzetvételre és az aznapi célok megfogalmazására, mielőtt a telefonunkért nyúlnánk. Ha a hálószoba másik oldalán, esetleg a hálószobán kívül tudod tölteni, ez egy extra gátat állít a helyére.”
Csak pozitívan!
Bár ez nyilvánvalónak tűnhet, a negatív gondolatok nagyobb hatással lehetnek ránk, mint gondolnánk, ugyanis az ismétlődő gondolatok megerősíthetik az önmagunkról alkotott torz véleményt, vagy akár ronthatják az olyan állapotokat, mint a depresszió.
Az Alzheimer’s Research UK szerint a depresszióban vagy szorongásban szenvedő embereknél sokkal nagyobb valószínűséggel fordul elő demencia és az agy egészségének romlása. Em kifejtette: „Az számít, hogy mit mondasz magadnak, és minél többet mondasz magadnak, annál jobban beépül az agyadba. És ami be van drótozva, az az, ami megnyilvánul.” Pszichológiai szempontból Georgina Sturmer tanácsadó is egyetértett.
„Mindenképpen azt javasolnám, hogy minden reggel legyen lehetőségünk arra, hogy újrakezdjük a napot. Hogy időt szánjunk magunknak arra, hogy kedvesek legyünk önmagunkkal, hogy megalapozottnak érezzük magunkat, és hogy elgondolkodjunk a célunkról.
A táplálkozás sem maradhatott ki
Végül pedig felhívta a figyelmünket a feldolgozott élelmiszerek veszélyeire. Helen Bell táplálkozási szakértője is aláhúzta ezt, kiemelve, hogy a reggeli valóban a nap legfontosabb étkezése lehet.
Tapasztalatai szerint a finomított cukrokban és transzzsírokban gazdag élelmiszerek különösen károsak, kiváltképp, ha reggel fogyasztjuk őket.
Ezekre a legjobb példák a cukros gabonapelyhek, a sütemények és a feldolgozott reggeli szeletek. Ha ilyen ételekkel kezdjük a napot, az a vércukorszint gyors emelkedéséhez vezethet, amit gyors zuhanás fog követni, az ezzel járó ingadozás pedig megnehezítheti a koncentrációt és a tiszta gondolkodást.
„A napot mindig kezdjük egészséges zsírokban, fehérjékben és összetett szénhidrátokban gazdag ételekkel. Reggelire a teljes kiőrlésű pirítós, a görög joghurt, dió, banán és a bogyós gyümölcsök kiváló választás lehetnek. Ezek az ételek hosszan tartó energiát és alapvető tápanyagokat biztosítanak, amelyek támogatják az agyműködést.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű
Tudod, mi a barbakán? Megmutatjuk a megmaradt magyarországi barbakánokat