Mi van a nagy szfinx alá temetve?
A gízai nagy szfinx egy, a sivatag közepén álló óriási kőszobor, amelynek oroszlánteste van, de arca állítólag az ókori fáraóra, Hafréra hajaz.
Azonban a szfinx nem csak a történészeket érdekli, ugyanis számos furcsa elmélet tárgya volt az évek folyamán. Az egyik ilyen elképzelés szerint a szfinx sokkal régebbi, mint gondoltuk, akár 9 ezer éves is lehet. Az elmélet felkeltette a tudósok figyelmét, mivel így 3 ezer évvel lenne idősebb, mint bármelyik általunk ismert egyiptomi civilizáció, olvasható az IFLScience beszámolójában.
Rengeteg elmélet született arról, mi rejtőzhet az emlékmű alatt
Az elmélet mögött álló csapat szerint a hatalmas emlékművön látható időjárási jelenségek arra utalnak, hogy az egy hosszabb esős időszakon ment keresztül, amely szerint már egy 12 vagy 10 ezer ezer évvel ezelőtt kezdődő, és körülbelül 5 ezer évvel ezelőttig tartó esős időszak előtt, vagy az alatt épült.
Ez azonban nem veszi figyelembe a legsúlyosabb bizonyítékokat, – beleértve az időjárás más mintáit, a Nílus lefolyását, amely ezt az eróziót okozhatta, és azt, hogy a Szfinx arca hasonlít Khafre fáraóra, aki Kr. e. 2603-2578 között élt – amelyekkel a legpontosabban meg tudjuk becsülni a valódi korát. ami körülbelül 4500 év.
Egy másik légbőlkapott teória szerint a szobor alatt található az úgynevezett Feljegyzések Csarnoka, ahol egy állítólagos ősi civilizáció rengeteg dokumentuma rejtőzik. Egyesek szerint a csarnok az ókori egyiptomi tudást tartalmazza, míg mások úgy vélik, hogy ez a civilizáció a rég elveszett Atlantisz.
Ennek az elképesztő teóriának az atyja az amerikai hitgyógyász, Edgar Cayce, aki transzba esve mesélt az embereknek a csarnokról, miközben azt állította, hogy ő Atlantisz egyik főpapjának reinkarnációja. Cayce szerint a Feljegyzések Csarnokának bejárata a Szfinx jobb első mancsánál található. Elsőre nem hangozhat túl bizalomgerjesztőnek, de jó néhányan megpróbálták Cayce mondókája alapján felkutatni a hipotetikus csarnokot.
De akkor mit találtak a szfinx alatt?
Az álmokon kívül nincs bizonyíték arra, hogy a csarnok létezik. Természetes üregeket, gödröket és csapóajtókat találtak a Szfinxen, valamint egy nagy lyukat a feje tetején, amelyet egy fejdísz rögzítésére használhattak. De a kutatások ellenére nem találtak olyan üreget, amely a Rekordok Csarnoka lehetett volna, ahogyan a Roxfortra sem várnánk bizonyítékot.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
12 ezer méter mély lyukat ástak a tudósok, hátborzongató dolgot találtak
Az eddigi legfiatalabb bolygót találták meg csillagászok
Szúnyogok segítségével küzdenék le kutatók a maláriát
Kína valóban a titokban tartott repülőgép-hordozójával gyakorlatozik?
Egy orosz törvényhozó szerint Putyinnak ‘minden joga megvan arra’, hogy a NATO-országokat támadja
65 ezer évvel ezelőtt a neandervölgyiek már ragasztót gyárthattak