Egy nagyon könnyed és gyors családi játékot mutatunk be a ComPaYa WebShop jóvoltából. A Memorinth családi társasjáték útvesztőiben nem csak a bábok, de a felnőttek is elvesznek a játék közben.
Misztikus memória
A Memorinth egy 2-4 fővel játszható családi játék. A dobozon található, kicsit megtévesztő jelzés alapján 8 főig játszható, de sajnos nem ez a helyzet. A szabályok és a játékmenet nagyon egyszerű és könnyen tanulható, ami egy főleg gyerekeknek szánt játék esetén nagy előny.
Ahogy a neve is sejteti, a játékban a fő feladat, hogy kikerüljünk egy labirintusból a memóriánk segítségével.
Az alaptörténet szerint egy erdei séta alkalmával egy társaság egészen addig lófrált a fák a között, míg egyszer csak egy varázserdőbe került. Ebben a varázserdőben élnek a trollok, az arany tojást tojó lúd és a csizmás kandúr is. De szerencsésebbeknek a terülj terülj asztalkám és hóferhérke is megmutatja magát. A híres mesei szereplők viszont kortárs kontextusba vannak helyezve, ahogy ez már az ábrázolásukon is látszik. Valamint szórakoztató kis szösszeszenetek is kapunk róluk, hogy éppen hol tart az életük.
A játékban egy „pepita” 5×5-ös térképet rakunk ki az erdő kétoldalú kártyáiból. A kártyák egyik oldalán este van, a másikon pedig nappal. Mindezek mellett mindkét oldalán szerepel 1-1 mesehős. A játékosok a pálya közepén helyezik el a bábukat és kezdődhet a bolyongás.
A legegyszerűbb módban a pálya négy oldalára 2-2 mesehős képe kerül. A fordulók között a nappal és az éjszaka váltakoznak, ami azt jelenti, hogy amikor a napos fordulóban vagyunk akkor a nappali térképlapka-oldalakkal játszunk, amikor holdasban, akkor az esti térképlapka-oldalakkal. A soron lévő játékos első akciója, hogy átfordít egy térképlapkát a másik oldalára és egy lépést tesz annak a mesehősnek az irányába, amit ezzel felfedett. Tehát, ha igazán figyelmes az ember, akkor megjegyzi, hogy bizonyos kártyáknak melyik oldalán milyen figura van, ilyen módon tudja irányítani a mozgását.
Ez nálunk úgy nézett ki, hogy a felnőttek ugyan azt a három kártyát forgatgatták, mit sem sejtve róla mit rejt a másik oldala,
pedig már láttuk körülbelül hússzor. A gyerekek pedig teljesen tudatosan haladtak kifelé az erdőből.
Hóbortos labirintus
A játéknak három nehézségi fokozata van, így igazából egy dobozban három játékot kapunk. Azért merem három játéknak nevezni, mert ha valakinek különböző korú gyerekei vannak, akkor mindegyikkel meg lehet találni a megfelelő nehézségi fokozatot, nem kell ezért három különböző társasjátékot választania.
A legkönnyebb módot elsősorban kisebb gyerekekkel érdemes játszani, és minél nehezebb fokozaton vagyunk, annál jobban fogják élvezni a partikat az idősebb gyerekeink.
A legnehezebb mód rejti a legnagyobb kihívást és a legnagyobb élményt is egyben.
Óriási humorforrás, hogy a felnőtteknek általában fogalmuk sincs mit csinálnak.
Viszont ebben a módban már nagyon sok a játékosok közötti interakció, és inkább arról szól a játék, hogyan tudunk keresztbe tenni a másiknak. Persze szigorúan harag nélkül! Itt már trollok szedik el a pénzünket, megleshetünk térképlapkákat, amikről kétes információkat állíthatunk, vagy akár kicserélhetünk két mesehős lapkát, amivel már tényleg teljesen összezavarhatjuk a másikat.
Nagyon jó, hogy egy menet tényleg gyorsan lepörög. A leghosszabb játék is csak körülbelül 15-20 perc volt, amit már a legnehezebb módban játszottunk. Nagyon oda kell figyelni; a memóriát és a koncentrációt is erősen fejleszti úgy, hogy közben tényleg nagyon jókat tud szórakozni a család. Viszont arra azért számítsunk, hogy a gyerek valószínűleg nem fog 1,5 órát az asztal mellett ülni, hogy ezzel élezze a memóriáját.
Elsősorban a modern társasjátékokkal ismerkedő családoknak ajánlanánk.
Szórakoztató, a szabályok egyszerűek de a felnőttek számára is kihívást jelent. A memóriajáték egy izgalmas továbbfejlesztése a Memorinth, ami egy kellemes bevezetése lehet egy új, közös családi szórakozásnak: a társasjátékozásnak.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon