Jobb megoldás híján kannibállá váltak azok a bányászok, akinek élelmiszerhez jutását állítólag a rendőrség is akadályozza.
Csapdába esett bányászok már egymás végtagjait eszik, hogy túl tudják élni a borzalmas helyzetet, amibe keveredtek, írja a Daily Star.
Egy dél-afrikai bányakatasztrófa két túlélője azt állította, hogy néhány kollégájuk kannibalizmushoz folyamodott, hogy élelem és víz híján is képes legyen életben maradni, miután a rendőrség elzárta élelmiszer- és vízellátásukat.
Arany után kutattak a bányászok
Az illegális bányászok, akik régi aranybányákba hatoltak be, hogy megszerezzék a maradék nemesfémet, több mint egy kilométer mélyen a föld alatt rekedtek a régi Buffelsfontein aranybányában, Stilfontein közelében. Mindez azt követően történt, hogy a rendőrség tavaly augusztusban az étel és a víz elzárásával próbálta meg rákényszeríteni őket, hogy kijöjjenek.
“Levágták a lent rekedtek lábának, a karjának és a bordáinak egyes részeit, mert úgy látták, hogy ez az egyetlen lehetőségük a túlélésre” – mondta el egy névtelenséget kérő túlélő a sajtónak. Állítása szerint ő és egy másik túlélő nem vettek részt a kannibalizmusban, ehelyett úgy döntöttek, hogy csótányok fogyasztásával élik túl az élelmiszerkészletek kimerülését. A két bányász 2024 júliusában lépett be az aknába, és decemberben sikerült feljutniuk a felszínre.
Egy darabig minden jól ment
Elmondásuk szerint havi 200 ezer forintnak megfelelő összeget tudtak keresni, és bőven volt élelmiszer, gyógyszer, alkohol és alkoholmentes ital is, de a dolgok drasztikus fordulatot vettek, amikor a hatóságok felléptek ellenünk. Nemrégiben például a mentők 78 holttestet és 246 túlélőt találtak az egyik legmélyebb aknában.
A kormány ugyanis megpróbálja megfékezni ezt az illegális üzletet, és keményvonalas megközelítést alkalmaz a könyörtelen bűnbandáknak minősített bányászcsapatok ellen. Ezért mindent megtesznek, hogy a bányászoknak fel kelljen hagyniuk a tevékenységükkel, de a hatóságok állítása szerint mindenkinek lehetősége van biztonságban kimenekülni.
Embertelenül jár el a rendőrség?
Eddig több mint 1300 bányász jött ki a bányából épségben és került bíróság elé. De ahogy telt az idő, a helyiek attól tartottak, hogy egyesek elakadtak, vagy túl erőtlenek ahhoz, hogy kijöjjenek. A szinte csontvázzá változott túlélők és a rengeteg holttest kísérteties látványa pedig felháborodást váltott ki, és sokan egyenesen „mészárlással” vádolják a túl agresszíven és embertelenül fellépő rendőrséget.
Gwede Mantashehe a bányászati miniszter azonban határozott álláspontot képvisel. „Ha valaki egy veszélyes helyre, például egy elhanyagolt bányába megy, és körülbelül három hónapig ott marad, miközben halálra éhezteti magát, az hogy válhatna az állam felelősségévé?” – tette fel a költői kérdést.
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Kutatók rájöhettek, ki írta a Bibliát?
Megszűnik a Budapest és Szöul közötti egyik közvetlen járat
A Marson is van tél, azonban egyáltalán nem olyan, mint amilyennek képzelnénk
Az eddigi legrégebbi rúnakövet találták meg Norvégiában
Az EU engedélyezte a lárvafehérje élelmiszerként való felhasználását, Magyarországon is árulni fogják
Kanada lehet az Európai Unió legújabb tagállama?