Csütörtökön és pénteken zajlik a Brain Bar jövőfesztivál. Még nem késő kilátogatni!
Richard Browning, a Gravity alapítójának nevéhez fűződik az az egyedülálló rakétahátizsák, amely a repülés új korszakának hozhatja el, a Brain Baron tartott előadása során pedig most bárki megtapasztalhatja a jövőt – közölték a szervezők.
A közlemény szerint a szólásszabadság és a techcégek kapcsolatáról beszélget Yael Eisenstat egykori CIA-tiszt, Joe Biden nemzetbiztonsági tanácsadója, Alan Rusbridger, a digitális szuverenitást zászlajára tűző, rebellis professzor, valamint Gladden Pappin, Mark Zuckerberg főtanácsadója, akiktől azt is megtudhatja majd a közönség, hogy mi fenyegeti leginkább a szólásszabadságot és hogy kik állnak a közösségi média cenzúrázása mögött.
Az autóipar jövőjéről mesél Elon Musk “szupercégének” egyik kulcsembere, Damian Bogunowicz, a mesterséges intelligencia sztárkutatója, Erik J. Larson pedig azt is elárulja a Brain Bar résztvevőinek, hogy szerinte miért nincs esély rá, hogy a gépi értelem a homo sapiens nyomába érjen.
Mik a jövőnket valóban eldöntő trendek? Merre tart az Európai Unió? Bruno Macaes, napjaink egyik legismertebb geopolitikai elemzője, Anatol Lieven, a Nemzetállam és klímaváltozás című bestseller szerzője és Orbán Balázs, a miniszterelnök melletti politikai igazgató közös beszélgetésük alkalmával ezekre a kérdésre igyekeznek majd választ adni.
Roman Sysel, a Bolt személyszállító régiós vezetője a Brain Baron most a mobilitás jövőjébe enged betekintést, és elmondja azt is, hogyan tervezné újra a Bolt a világ nagyvárosait – áll a közleményben.
A fesztivál részletes programja ezen linken érhető el.

Érdemes elolvasniÓriási elismerésben részesült Karikó Katalin!
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Charles Darwin egyik legfontosabb munkája nem az evolúcióról szólt
190 éve jelentek meg először a gőzkocsik Budapesten
Miért nem eszünk pulykatojást?
A szemünk előtt zajlik az emberi evolúció a Tibeti-fennsíkon
A Jupiter, a Naprendszer óriása, egykor kétszer akkora volt, mint most
A bálnák éneke: Megdöbbentő hasonlóság az emberi nyelv és a bálnadal között