Még videóra is vették, ahogy a férfi megengedi a kígyónak, hogy az élve felfalja. Mutatjuk a hihetetlen képsorokat.
Paul Rosolie önként vállalta, hogy egy anakonda felfalja és ezt videóra is vette, derül ki a LADbible cikkéből.
Képzeld el, hogy térden mászol egy többméteres óriáskígyó felé, véresen, miközben tudod: másodperceken belül be fog kapni. Nem, ez nem egy horrorfilm jelenete, hanem a valóság. De miért akarja valaki, hogy egy kígyó megegye? Nos, erre nehéz észszerű választ adni.
„Olyan, mintha tényleg elkezdett volna felfalni. Srácok, a fejem már lent van. Álljunk le, segítség kell!” – kiáltotta Rosolie, amikor már túl messzire ment a kísérlet. De hogyan jutott idáig egy ember?
Ki az a Paul Rosolie?
Rosolie amerikai természetvédő, aki életét annak szentelte, hogy megmentse a világ egyik legveszélyeztetettebb ökoszisztémáját: az esőerdőt. Expedíciói során bejárta Brazíliát, Indiát, Indonéziát és Perut, és éveken át kutatta az amazóniai zöld anakondát – a világ egyik legnagyobb kígyóját.
De míg más kutatók dokumentumfilmeket forgatnak vagy tudományos cikkeket írnak, Rosolie valami egészen mást talált ki: önként felajánlotta magát vacsorának egy anakonda számára, hogy felhívja a figyelmet a kígyók élőhelyének pusztulására.
Miért döntött úgy, hogy lenyeli egy kígyó?
A válasz egyszerű, de ugyanakkor őrült is: sokkolni akart. Rosolie szerint az emberek már immunissá váltak a klímaváltozásról és az élővilág pusztulásáról szóló hírekre. Ő úgy gondolta, ha valaki képes élve lenyeletni magát egy kígyóval, azzal talán felrázhatja a közvéleményt.
A Discovery Channel pedig az eseményeket kiválóan feldolgozta az „Eaten Alive” (Élve megevett) című műsorában, amelyben Rosolie – szinte már mártírként – vállalta a szerepet.
Hogyan zajlott a kísérlet?
Az aktivista természetesen nem vetette magát puszta bőrrel a kígyó elé. Egy speciálisan tervezett, szénszálas „páncélt” viselt, mely védte a harapásoktól. Az öltözék oxigénellátással, mikrofonnal és kamerákkal volt felszerelve, hogy végig követni lehessen, mi történik odabent.
Végül pedig disznóvérrel kente be magát, hogy a kígyó biztosan ne tudjon ellenállni a „kísértésnek”. Rosolie négykézláb közelített az anakondához, amely hamar meg is támadta – de nem nyelte le egyből. Ehelyett elkezdett köré tekeredni, és lassan szorítani.
Rosolie ekkor kezdte észlelni, hogy nem minden a tervek szerint alakul: mozdulni sem tudott, és azt hitte, a kígyó el is törti a karját. Végül kénytelen volt leállítani az akciót, mielőtt valóban tragédia történik.
Mi lett vele?
Nem, Rosolie-t végül nem roppantotta össze élve az anakonda. Sikerült kiszabadítani, és bár testileg épségben megúszta, mentálisan örök nyomot hagyott rajta az élmény. Ugyanakkor természetesen azóta is aktívan küzd a természetvédelemért, és továbbra is előszeretettel használ meghökkentő módszereket: legutóbb egy óriáspókot engedett az arcára, amit aztán büszkén posztolt az Instagramra.
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Putyin elmondta a béke orosz feltételeit
Sokkal korábban elpusztulhat az univerzum, mint hittük
Kísértetek a mélyben: A Budavári Labirintus sötét titkai
A világ leghosszabb folyójának titka, amely még ma is zavarba ejti a tudósokat
Kik voltak a történelem leghosszabb ideig regnáló pápái?
Majdnem leolvadt az orosz tengeralattjáró magja, mert elfelejtették befizetni a villanyszámlát