Az Erdély – Ismeretbővítő, ismeretterjesztő társasjáték azoknak kedvez, akiket mindig is elbűvölt a lexikális tudás és a kvízek világa. A társasjátékot az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület jóvoltából mutatjuk be nektek.
A székely meg a fia az érett gyümölcsöket szedik össze a kertben. A fiú megkérdezi:– Mi lesz ebből a sok gyümölcsből, édesapám? – Hát, ha anyád meggyógyul lekvár, ha nem, akkor pálinka.
Erdély csodás erdői és tájai a megtestesült vadregényes romantika. Gazdag magyar történelmi múltja pedig szinten minden porcikáján magán hordozza nemzetünk nyomait. Ennek okán pedig azért magyarországi magyarként is illendő némi ilyen-olyan tudással rendelkezni róla.
Az Erdély társasjáték pedig egy olyan kvíz alapú játék, ami átfogó képet ad azokról a tényekről és információkról ami ezt a térséget jellemzi.
A játék szabályai nagyon egyszerűek. Egy két oldalas táblán több féle módban lehet vele játszani, nagyjából 3-4 bekezdés minden mód magyarázata. A játékban egy bábuval lépegetünk a cél felé, de a bábu csak akkor halad, ha jól válaszolunk a különböző kvízkérdésekre. Vannak olyan mezők is, ahol párbajt kezdeményezhetünk, aminek a vesztese bizonyos számú lépést vissza kell vonjon. A játékban a szerencsefaktornak is adtak egy kis teret, mert sose tudod éppen milyen kvízkérdést kapsz.
Az Erdély társasjáték erőssége azonban nem a ki nevet a végén jellegű játékmenet, hanem a hozzá tartozó kérdésgyűjtemény. A kvíz több témakörre osztva mutatja be a térség fontos tulajdonságait, történelmi eseményeit, irodalmi alakjait stb. Ez nagy előny azonak a rendkívül lusta embereknek, mint jómagam, aki amúgy nem feltétlenül venné a fáradtságot, hogy a különböző tudásanyagoknak utánakeressen. Itt most az egészet megkaphatjuk egy kompakt csomagban.
Kiabál a székely legény az apjának: – Édesapám, fogtam egy medvét! – Jól van, hozd ide! – Nem tudom, mert nem enged el!
Sokat elmond veretes lexikális tudásomról, hogy az első játék során nagyjából 4 mezőt sikerült a bábummal haladnom. De újrajátszva azért van esély ennek a javítására. A kérdések egyébként nagyon jók, minden témában általános és speciális tudás egyaránt szükséges ahhoz, hogy megfelelően tudjon rájuk válaszolni az ember. Oktató jellege a játéknak vitathatatlan.
Vékony jégen táncolnak azok a játékok, amik egyszerre szeretnének értékes tudásanyagot átadni és megfelelő szórakozást is biztosítani a játékosok számára. Sajnos általában el kell dönteni, hogy melyik irányba billen a mérleg nyelve. Az Erdély – Ismeretbővítő, ismeretterjesztő társasjáték egy táblás kvízjáték. Mindenkinek ajánljuk, aki Erdély témában szeretné csiszolni a tudását művelődés, történelem, földrajz, irodalom, kultúra terén. Azonban aki a modern társasjátékok tematikus szórakozását keresik, azok ezúttal rossz ajtón kopogtatnak.
Összességében nagyon fontos kezdeményezésnek találom, hogy Erdély témában is elindult a társasjátékos gondolkodás. A magyar piacon egyébként egész szép sikernek örvendenek a magyar történelemi témájú társasjátékok, mint például a Kard és korona, vagy a Pesti Srácok 1956.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm