Uwe Rosenberg által készített játékok mindig megmozgatják a társasjátékos világot. Az ő neve díszíti többek között a Patchwork, az Agricola, az Indián Nyár és a Nova Luna dobozát. Legújabb alkotását, a New York Zoo-t a ComPaYa WebShop jóvoltából mutathatjuk be nektek.
Sziporkázó szurikáták
Ha gyerekkori álmod volt, hogy egy saját állatkertet igazgass, akkor ezt most ennek a játéknak köszönhetően valóra válthatod. Pingvinek, kenguruk, szurikáták és flamingók hada vár arra, hogy elfoglalhassák az őket illető helyet csodálatos létesítményedben. Nem mellesleg
tetris rajongóknak kötelező darab.
A New York Zoo egy kompetitív játék 1-5 fő részére, ahol kifutókkal kell feltöltened és állatokkal benépesítened az állatkertedet. A kifutók mind különböző színű, nagyságú és formájú, négyzetekből felépülő tetris lapkák. Aki már játszott korábban Uwe Rosenberg játékokkal annak valószínűleg nem lesz újdonság, hogy egy adott területet kell kitölteni adott elemek segítségével.
A játékmenet és a játékszabály nagyon egyszerű és könnyen tanítható.
Furfangos flamingók
Minden játékos kap egy saját táblát (játékosszámnak megfelelők közül választva), aminek üres mezőit fel kell töltenie a tetris szerű kifutó lapkákkal. Kezdésnek kapunk még két állatot is az állatházakba, amiket majd a kifutókra kell helyeznünk. A játékos a saját körében egy elefánttal lépked az akciómezőkön. Az elefánt a jelzőn maximum 4 akciónyi távolságba tud lépni. Nemes egyszerűséggel két akció közül lehet választani: vagy kifutó lapkát helyezel le vagy állatot vásárolsz. Elsőre nem is tudja elképzelni az ember, hogy mégis milyen nehéz lesz majd élesben a kettő közül választani. Ha legalább két állatod van egy kifutón, akkor bizonyos akciók között, a tenyésztés mezőn áthaladva, szaporodni fognak, így gyarapszik magától is az állatkerted. Ha egy kifutó megtelik állatokkal akkor a játékos választhat magának egy látványosság lapkát, ami segít kitölteni az űrt az állatkertjében. A cél: te legyél az első, akinek teljesen betelik a táblája.
Ami igazán nagyszerű ebben a játékban, az az, hogy kellemes és könnyed megjelenése ellenére a játékmenetben nagyon komoly taktikai és stratégiai lehetőségek rejlenek.
Ez nem egy olyan játék, ahol szánt szándékkal ki lehet szúrni a másikkal, mert nincs a játékosok között közvetlen interakció. Azonban ha jól számol az ember, akkor tud úgy lépni a saját körében, hogy az a soron következő játékosnak semmiképp se váljon az előnyére. Jó néhány játék után pedig a győzelmed érdekében már biztos számításba fogod venni minden lépésednél azt is, hogy mit hagysz örökül a soron következő játékosnak.
Pompás pingvinek
Esztétikai szempontból a játék nagyon igényes és szépen kivitelezett.
Elfogult rajongója vagyok az állatos meeple-eknek és a New York Zoo igazi kánaán a magamfajta embereknek.
Ez óriási veszélyfaktor is egyben, mert az első játék alkalmával minden logikát nélkülözve az állatok gyűjtésére fixálódott „stratégiát” választottam. Nem véletlen, hogy a győzelem messziről elkerült, de népes szurikáta hadam látványa egy kicsit megvigasztalt.
A játék felállításánál mondjuk egy kis gondot jelentett a számunkra, hogy először a legvilágosabb lapkákat kell kirakni és aztán az egyre sötétebbeket. Aki csak egy kicsit is rosszabb fényben próbálja meg előkészíteni a partit annak vagy lakberendezőnek, vagy festőnek kell lennie, hogy meg tudjon különbözteti egymástól 1-2 árnyalatot. De sokat segíthet ilyenkor, hogy minden árnyalat bizonyos számú négyzetet feltételez. Szóval ha megszámoljuk hány négyzetből áll a lapka, akkor már biztos nem tévedhetünk.
Az állatkertes tematika egyébként egy kicsit „ráhúzottnak” érződik, mert nem igazán forr össze a játékmenettel a történet. De a kivitelezés így is kifogástalan, igazi eyecandy és véleményem szerint ár-érték arányban is nagyon megéri a játék.
A New York Zoo 2 és 5 állatkerti főigazgatóval is ugyanolyan élvezetes.
Ha csak fél órára ülnénk le játszani, akkor a kétszemélyes változathoz egy gyorsított verziót is választhatunk. Aki pedig nem bírja kivárni, hogy más is ráérjen, annak szóló módot is felkínál a játékszabály.
Kedélyes kenguruk
Összességében ez egy szuper, könnyed kis játék, ami mégis tartalmaz csavaros megoldásokat. Szinte akárhányszor újrajátszható; mi, amióta kézhez kaptuk, szinte mindenkivel kipróbáltuk és osztatlan sikert aratott. Az asztalképe szemet gyönyörködtető, főleg amikor betelik a tábla kifutókkal és állatokkal. Az pedig extra jó hír, hogy ennek a játéknak köszönhetően végre öten is osztozhattok Uwe Rosenberg tetris-élményében.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban