Egyszerűbb lesz a régióban az e-autó töltés, egységes fizetési megoldást vezet be a Mol
Kelet-Közép-Európa hat országában elérhető az elektromos autótöltést segítő Mol Plugee alkalmazás, így az applikációba integrált egyetlen platform használatával juthatnak el az e-autósok a cseh határtól az Adriára vagy a Fekete-tengerhez – közölte a Mol az MTI-vel hétfőn.
Az alkalmazás minden országban azonos fizetési elv szerint működik, és az autók villamosenergia felvételi képességét veszi figyelembe.
A Mol-csoport a régió hat országában 168 elektromos töltőt üzemeltet.
Csehországban 26, Horvátországban a Tifon hálózatában 13, Magyarországon 79, Szlovákiában a Slovnaft hálózatában 13, Szlovéniában 14, Romániában pedig 23 e-töltővel rendelkezik a vállalat.
A telepített töltők döntő többsége, 10-ből 9 nagyteljesítményű villámtöltő, vagyis mindössze fél óra alatt képes menetkészre feltölteni egy átlagos elektromos autó akkumulátorait.
A Mol applikációja 2020 nyarán debütált Magyarországon, és immár öt további országban – Csehországban, Horvátországban, Szlovákiában, Szlovéniában és Romániában – is elérhető. Az alkalmazásnak már több mint 5000 magyarországi felhasználója van a tavalyi indulás óta.
Az Android és iOS készülékeken elérhető alkalmazásban az e-autósok ellenőrizhetik, hol található a környéken szabad e-töltő, és a különböző okos töltési funkciók révén pedig azt is nyomon követhetik mobiljukon, hogy áll az autó töltése. Hibaelhárítások esetére pedig folyamatos ügyfélszolgálatot biztosítanak minden országban.
Az applikációra történő regisztráció ingyenes.
Érdemes elolvasniItthon is óriási a kereslet az elektromos autók iránt
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?