Megszépült a dinnyésháti strand- és csónakkikötőt
A dinnyésháti strand- és csónakkikötő fejlesztése 420 millió forintba került, és ma már remek kikapcsolódási és feltöltődési lehetőség Tiszanána polgárainak, de a környékről vagy a még távolabbról érkezők számára.
A kikötőfejlesztés nyomán Tiszanána a tó egyik legjelentősebb kikötőjévé vált és az alapinfrastruktúra megújulásával jelentős mértékben megnőtt a befogadható hajók száma. A megújult strand területén két fedett hidat építettek, melyek a szigetet és egy félszigetet kötnek össze, ott egy kilátó épült.
A hely szépségét az élő és holt Tisza találkozása és a kis szigetek, félszigetek váltakozása adja.
Az iszap eltávolításával javult a strand élvezhetősége és az Európai Környezetvédelmi Ügynökség minősítése szerint is a Tisza-tó öt szabadvízű strandja – köztük Tiszanána is – a kiváló minősítést kapta.
Maga a strand családok számára biztonságos helyszín, hiszen lassan mélyül a tó, és a víz talaja homokos. Csaknem 200 méter hosszan tart a füves és homokos partszakasz, és a strandra látogatók az árnyékos fák alatt találnak menedéket az erős nap elől.
Az Álom Part Dinnyéshát a Tisza-tó körüli strandok legfiatalabbika, a Tiszanánától mintegy 5 km-re található üdülőterülete található. Kimondottan olcsónak számító felnőtt jegyek (600 Ft/nap) mellett vannak családi belépőkre is lehetőség. A dinnyésháti strandon csónak, kenu és kajak kölcsönzésére van lehetőség. A gyermekeknek való úgynevezett kézikomp, játszóterek, a sekély vízben napozószigetek várják a vendégeket. „Vízen járó” élményelem és deszkanapozók is gazdagítják a vízpartot.
Érdemes elolvasniTeljesen megújult a Bánki-tó strandja
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tudós szerint már 50 éve találtunk életet a Marson – és rögtön meg is semmisítettük
Ilyen volt az ókori gyógyítás – a spiritualitás, a természet és a tudomány keveréke
Megmutatjuk, kik voltak a legkiválóbb magyar csillagászok a történelem során
3600 éves sajtot találtak a régészek egy sírban
Az étrended formálja az agyad: hogyan hatnak az ételek a fejlődésére?
Szenzáció: a NASA 470 millió km távolságból fogott be jeleket