Szenzációs földfestményt avattak New Yorkban az ENSZ épületénél – képek
Saype francia művész World in Progress II című földfestménye az ENSZ New York-i székházánál 2021. szeptember 13-án.
Szombaton avatták fel Saype francia-svájci művész 11 ezer négyzetméteres freskóját a New York-i ENSZ épületében, írja a Swissinfo. A “World in Progress II” című műalkotás a nemzetközi szolidaritás erősítésének szándékát szimbolizálja. A francia születésű, de Svájcban élő Saype World in Progress című művének első részét az ENSZ megalapításának 75. évfordulójára mutatták be a genfi Nemzetek Palotájában 2020 júniusában.
“Eljött az idő, hogy elkötelezzük magunkat a jobb globális kormányzás, a több béke és a több igazságosság mellett” – mondta Cassis svájci külügyminiszter a szombati megnyitón, amelyen részt vett António Guterres ENSZ-főtitkár is.
Cassis hangsúlyozta, hogy többet kell dolgozni a konfliktusmegelőzésen és a béketeremtésben részt vevő felek közötti együttműködés erősítésén, legyenek azok államok, nem kormányzati szervezetek, a tudományos közösség vagy a magánszektor.
Guterres főtitkár szerint a mű illik az ENSZ-hez, ahol az egyes embereknek és részleteknek együtt kell működniük, hogy egy működő összképet alkossanak.
A 11 ezer négyzetméteres, biológiailag lebomló, természetes pigmenteket tartalmazó festékkel készített óriáskép két gyermeket ábrázol, akik ideális világukat rajzzal és origamival hozzák létre.
A “World in Progress II” művészeti installáció a gyermekek holnapra vonatkozó álmait örökíti meg az UNHQ (Headquarters of the United Nations – Az ENSZ székhelye) területén.
Az óriási land art festmény az ENSZ épülete melletti északi gyepen látható. Saype és csapata egy hetet dolgozott a z alkotáson. A művész egy biológiailag lebomló, faszénből és krétából készült, saját maga által előállított festéket fúj közvetlenül a gyepre.
Érdemes elolvasniEzért csomagolták be a párizsi Diadalívet – képek, videó
A művész neve ” Saype ” a “Say” és a “Peace” szavak szójátéka (Guillaume Legros néven született), és a Forbes a világ harminc legbefolyásosabb fiatalja közé választotta 2019-ben. Saype életnagyságnál nagyobb méretű land art festményei tájképeket és nevezetes épületeket használnak háttérként, és filozófiai kommentárok a világ legsürgetőbb problémáira próbálja felhívni a figyelmet.
Ahogy már írtuk, Saype 2020 júniusában már megvalósított egy hasonló efemer műalkotást az ENSZ genfi Palais des Nations épülete előtt, amely pozitív visszhangot kapott a világsajtóban, és hozzájárult ahhoz, hogy a The Guardian brit lap szerint “a legújabb street art szenzáció” státuszát megalapozza.
Saype ezzel az új munkával szeretne emlékeztetni minket a jövő generációkkal szembeni kötelességünkre.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon