Ünnepi koncertet ad a Hungarian FolkEmbassy a budapesti Fonóban
Vendégfellépőkkel kiegészülve lép színpadra az együttes november 30-án, fennállásuk tíz éves jubileumát ünneplik.
A rendezvény egyben lemezbemutató koncert is lesz, a koncert első felében eddigi népszerű szerzeményeiket játsszák, majd az új lemezükről válogatnak, melynek tematikája a legendás magyar-lengyel barátság. A mondanivalója nem véletlen, ugyanis Rosonczy-Kovács Mihály, a zenekar hegedűse és egyben alapítója hivatalos foglalkozása lengyel-olasz politikai elemző.
Már egyetemi éveim alatt zavart, hogy a magyarságot és az európaiságot egyesek egymást kizáró identitáselemként kezelik. Holott népzenénk, néptáncunk a legékesebb példája annak, hogy a két dolog nem értelmezhető egymás nélkül.
Repertoárukban jól megfér egymás mellett a magyar népzene és a klasszikus cigányzene, de nem áll távol tőlük a háborús tematika sem, melyet a most következő rendezvényen is bemutatnak. Az új lemezről a következőket mondta Rosonczy-Kovács:
Érzelmi csatornákat szeretnénk nyitni a magyar népzenén keresztül, és ezeken keresztül diplomáciai üzeneteket közvetíteni. Találhatóak az anyagban menyasszony- és katonakísérők; Andrejszki Judit zenekara, a Musica Profana által a két nép régizenéi közötti hasonlóságot mutatjuk meg. De van egy mezőségi karácsonyi dalunk is, amelybe egy lengyel kolenda ágyazódik.
A Hungarian FolkEmbassy-ben Rosonczy-Kovács Mihály (hegedű, próza), Könczei Bálint (brácsák), Jobbágy Bence (cimbalom) és Lakatos Dávid (bőgő) játszik. A zenekarban és a koncerten közreműködik Andrejszki Judit (csembaló, ének), Kubinyi Júlia (ének), Bede Péter (szaxofon), ifj. Szerényi Béla (tekerő, furulya, tánc), vendég a Musica Profana, Lakatos Mónika és a Romengo zenekar, Navratil Andrea (ének), Juhász Zoltán (hosszúfurulya, duda), Nyitrai Tamás (hegedű) és Zrinyi Gál Vince (vers, próza).
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megcáfolták az Ősrobbanás elméletét, teljesen máshogy jöhetett létre a világ?
Bebarangoltuk Észak-Írországot: zöld dombok, konfliktusok és legendák – képgaléria
Ősi sötét praktikák: Görög átoktáblák Athén sírjai között
Hunyadi János zseniális harcmodora – Stratégia a túlerő ellen
Amit még a magyarok sem tudtak az 1848-as forradalomról
A magyar-amerikai pap, aki FBI-ügynökké változott