Magyarország a világ legjobb borturisztikai desztinációi közé került
A különböző borok megkóstolása ma már nem egy otthonülő műfaj, hiszen a legjobb borászatai mára már turisztikai élményt is fűznek a márkához. Most megismerhetjük a világ legjobb borturisztikai desztinációit egy ranglistának köszönhetően.
Sokan szeretik az új dolgok kipróbálásának élményét, ami különösen igaz a borok esetében. A szőlőtúráktól és borkóstolóktól kezdve az innovatív borászok által készített új keverékek élvezetéig a bor világa végtelen lehetőségeket tartogat a felfedezésre. Néhány borkedvelő még tovább megy, és beutazza a világot, hogy megismerkedjen az újvilági újdonságokkal és természetes borokkal, valamint a világ legelismertebb borászataitól származó klasszikus évjáratokkal.
Az olyan tényezők, mint a fogyasztás, a termelés, az export, a szőlőültetvények, a bortúrák és egy palack bor átlagos ára mind szerepet játszanak a tökéletes borbarátok nyaralásának megtervezésében.
A Bounce rangsorolta a világ híres borvidékeit a borkedvelő utazók számára fontos tényezők alapján, és Magyarország is a bekerült a legjobbak közé.
Érdemes elolvasniA világ 100 legjobb borturisztikai célpontja közé bekerült egy magyar borászat is
A legjobb országok a borkedvelők számára
1. Olaszország: 8,28/10
Olaszország a rangsorunkban az első helyet foglalja el. Az országban őshonos mintegy 400 szőlőfajtának köszönhetően mindenki megtalálja a megfelelő bort. Emellett a legnagyobb bortermelő is Olaszországban, ahol 100 000 lakosra 82 millió hektoliter bor jut.
2. Portugália: 7,88/10
Ennek az országnak két, az UNESCO világörökség részévé nyilvánított bortermelő vidéke van, amelyek közül az egyik Portugália legismertebb borát, a Portót termeli, amely Porto városáról kapta a nevét. Az egyedülálló borok előállításának nemzetközi hírneve lehet az oka annak, hogy ebben az országban van a legtöbb bortúra is. Portugália a legnagyobb borfogyasztó is a listánkon, 100 000 lakosra 47 millió hektoliter bort fogyaszt az országban.
3. Spanyolország: 7,16/10
Spanyolországban 12 fő borvidék található, amelyek a borok többségét termelik, köztük a Cava, a Rioja és a Cadiz tartományban egyedülálló bor. Spanyolországban van a legtöbb szőlőültetvény a listánkon, 968,4 ezer hektárnyi területet szenteltek a szőlőtermesztésnek. A megtermelt bor mennyiségét tekintve azonban a második helyen áll, ami egyes bortermelő vidékeinek aszályos körülményeinek köszönhető.
4. Franciaország: 6,86/10
Franciaország a borászatban legnépszerűbb szőlőfajták forrása, és a névadó burgundi, bordeaux-i és champagne-i borok hazája. Annak ellenére, hogy Franciaországot tekintélyes bortermelő országként tartják számon, viszonylag kevés bortúrát szerveznek, bár belföldön még mindig népszerű, hiszen évente átlagosan 39,3 millió hektoliter jut 100 000 italt fogyasztanak.
5. Új-Zéland: 5,53/10
Az új-zélandi borok népszerűsége az elmúlt 20 évben robbanásszerűen megnőtt, aminek következtében piacuk gyorsan bővült. Ez az ország elsősorban a Sauvignon Blanc és a Pinot Noir borok előállításáról ismert, mindkettő Marlborough-ból, Új-Zéland legnagyobb bortermelő vidékéről származik. Új-Zéland 4062 bortúrát kínál, ami a harmadik legtöbb a listánkon, és 40 ezer hektárnyi területet szenteltek a szőlőtermesztésnek.
6. Görögország
7. Chile
8. Argentína
9. Ausztrália
10. Magyarország
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű
Tudod, mi a barbakán? Megmutatjuk a megmaradt magyarországi barbakánokat
Magyarország nagyon szomorú statisztikában világelső