Időalapú jegyek jöhetnek a BKK-nál
Január 26-án, szerdán tárgyal és dönt a Fővárosi Közgyűlés a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) járatain használható időalapú jegyek bevezetéséről. Kedvező határozat esetén szó szerint új időszámítás kezdődhet Budapest közösségi közlekedésében – írta közleményében a BKK.
A sokak által ismert klasszikus vonaljeggyel ellentétben ezek a jegytípusok nem korlátozzák az átszállások számát, bármennyiszer használhatók. Az időalapú jegyek ugyanazokra a BKK járatokra lesznek érvényesek, mint egy vonaljegy. Budapest közigazgatási határán belül a MÁV-HÉV vonatain, és a Volánbusz „kék” járatain is elfogadják majd azokat.
Az időalapú termékek két induló jegytípusa a 30 és a 90 perces mobiljegy lesz. A nevükkel ellentétben ezeket a jegyeket hosszabb ideig is lehet használni, mert az időtartamon belül megkezdett utazást be lehet fejezni. Tehát a 30 perces jeggyel 29 perc 59 másodpercig, a 90 perces jeggyel pedig 89 perc 59 másodpercig fel lehet szállni egy újabb BKK járatra, és azzal el lehet utazni Budapest határán belül bármeddig.
A 30 perces jegy 530 Ft-ba kerül majd. Egy hagyományos vonaljegy ára 350 Ft, a BKK szerint így aki csak egyszer is átszáll, annak már megéri az időalapú jegyet választania. A 90 perces mobiljegy 750 Ft-ért váltható majd meg. Az időalapú jegyek kizárólag digitális formában lesznek elérhetők. Használatuk a mobiljegyhez lesz hasonló.
A BKK reprezentatív kutatása szerint nagy az érdeklődés iaz időalapú jegyek iránt, különösen a 90 perces jegyet választanák sokan. A társaság adatai szerint egy járművön töltött átlagos idő 22 perc.

Érdemes elolvasniÁtadták az új gyalogosátjárót a Széll Kálmán téren
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Így fog kinézni a világvége a szakértők szerint
Vad elmélet: bedrogozott katonák döntötték meg a Római Birodalmat
Mutáns kullancsot találtak Magyarországon: agyhártyagyulladást vagy halált is okozhat
Hogy úszta meg Oroszország Donald Trump vámjait?
Valóban létezett a legendás Bábel tornya? Most bizonyítékot találhattak rá!
Magyar tudósok segítségével fejtették meg a madarak repülésének titkát