Monaco nyomdokaiba lépne és függetlenné válna egy észak-olasz település
Az olasz Riviérán egy idilli domb tetején található egy apró falu, amelynek nagy álma: független nemzetté válni.
A Seborgai Hercegségnek már van saját zászlaja, nemzeti himnusza, útlevele, bélyegzője, valutája és természetesen uralkodója. Reméli, hogy egy napon alátámasztja jogilag is elismerik szuverenitását, amelyre az 1960-as évek óta törekszik.
Egyelőre azonban Seborga egyszerűen egy festői falucska az észak-olaszországi Imperia tartományban, közel a francia határhoz, alig több mint 300 lakossal és körülbelül öt négyzetmérföldnyi területen.
A városba felvezető úton van egy nem hivatalos határátkelő, Seborga zászlajának színére festett őrbódéval kiegészítve, amelyben a CNN szerint a szolgálatot alkalmanként önjelölt határőrök látják el.
A gyönyörű fekvésű Seborga lenyűgöző kilátást nyújt a Riviérára, beleértve a Monacói Hercegséget – a világ talán leghíresebb mikroállamát, ami ihletet adott Seborga folyamatos függetlenségi törekvéséhez.
„Az ügyvédek dolgoznak rajta – mondja Őfelsége Nina seborgai hercegnő –, ezért is választottak meg hercegnővé.
Seborgában hétévente választásokat tartanak, ugyanis az uralkodói cím nem örökletes. Nina hercegnő az első nő, aki betölti ezt a posztot.
A németországi születésű Nina Döbler Menegatto Monacóban élt, amikor 15 évvel ezelőtt felfedezte Seborgát volt férjével (és volt hercegével), I. Marcelloval, aki 2019-ben lemondott a trónról.
“Először azt hittem, hogy az egész történet elég vicces, és nem vettem komolyan” – mondja Seborga függetlenségi igényéről –, „de aztán utánaolvastam, és minden igaz.”
A felismerés az 1960-as évek elejéről származik, amikor Giorgio Carbone, aki egy helyi virágtermesztő-szövetkezetet vezetett, belenézett a város történelmébe és megállapította, hogy valami nincs rendben.
Seborgát 954-ben bencés szerzeteseknek adományozták, mígnem 1729-ben eladták a Szardíniai Királyságnak, amely később az Olasz Királyság része lett. Carbone szerint azonban nincs történelmi feljegyzés az eladásról, ami azt jelenti, hogy Seborga soha nem volt legitim része Olaszországnak.
“Nehéz azt gondolni, hogy majdnem 300 évvel később a dokumentáció hiánya reális alapot jelent a jogi elismeréshez” – mondja Graziano Graziani, a mikronációkkal foglalkozó olasz szakértő.
“A Seborga függetlenségében hívő közösség azonban pontosan erre alapozza követeléseit.”
Korábban az olasz alkotmánybíróság és az Emberi Jogok Európai Bírósága is elutasította Seborga pályázatát, de a hercegnőt ez nem tántorítja el.
“Nyilvánvalóan nem könnyű eset” – mondja.
“Nem ma vagy holnap fog megtörténni, de semmi sem lehetetlen: nézd meg a Brexitet.”
Érdemes elolvasniOlaszország számos korlátozást felold, itt vannak az új szabályok
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Kína valóban a titokban tartott repülőgép-hordozójával gyakorlatozik?
Egy orosz törvényhozó szerint Putyinnak ‘minden joga megvan arra’, hogy a NATO-országokat támadja
65 ezer évvel ezelőtt a neandervölgyiek már ragasztót gyárthattak
Egy meteorit alapján a Marson is létezhettek melegvizes források
Hüpszipülé, az ókori görög királnyő, aki minden férfit megöletett a szigetén
Végre fény derülhetett az óceán rejtélyes hápogására?