A Netflix pénzt fog kérni a jelszómegosztásért
A Netflix részvényei a héten zuhanásba kezdtek, miután a platform több mint egy évtized óta először előfizetői számának csökkenéséről számolt be. A CNN szerint az egyik tényező, amelyre a vállalat rámutatott a bevételt csökkentő tényezőként: a széles körben elterjedt jelszómegosztás.
A Netflix évek óta lehetővé teszi az előfizetők számára, hogy megosszák jelszavaikat. Valójában a szolgáltatás elismerte a befektetőknek írt keddi levelében, hogy ez a politika valószínűleg elősegítette a növekedést azáltal, hogy “több ember használja és élvezi a Netflixet”.
Ez a növekedés azonban megtorpant és a Netflix azt mondta, hogy most azt vizsgálja, hogyan lehet „legegyszerűbben pénzt szerezni a megosztással”.
A vállalat megjegyezte, hogy a 222 millió előfizetője becslései szerint “a Netflixet több mint 100 millió további háztartással osztja meg”.
A múlt hónapban a vállalat azt közölte, hogy egy éve dolgozik azon, hogy “lehetővé tegye az „osztozkodó tagok” számára, hogy ezt könnyen és biztonságosan megtehessék, miközben egy kicsit többet is fizetnek”. Magyarán szólva az előfizetőnek további díjat kell fizetnie a fiókjához hozzáadott extra személyekért.
A vállalat két tesztfunkciót vezetett be három tengerentúli piacon, az úgynevezett “Extra tagot” és a “Profiláthelyezést” . A költségek számos tényezőtől függően változnak, de a Netflix szerint a funkciók “egy alapcsomag árának töredékéért” adhatók hozzá.
Az „Extra tag” funkcióval a Netflix normál és prémium csomagjaira előfizetők akár két olyan személy számára is hozzáadhatnak külön fiókot, akik nem élnek velük egy háztartásban.
Ezek az “extra” tagok teljes hozzáféréssel rendelkeznek a fő Netflix-fiókhoz, valamint saját profilt és bejelentkezési adatokat is kapnak. Az extra tagság nem számít bele a Netflix összesített előfizetőinek számába.
Tehát ha van valaki a Netflix-fiókjában, aki nem a háztartásában él – egy gyerek az egyetemen, egy barát, egy távoli unokatestvér, bárki –, akkor külön kell fizetnie a hozzáféréséért.
A „Profilátvitel” opció lehetővé teszi az előfizetők számára, hogy ez bizonyos árért átvihessék profilinformációikat – nevezetesen a megtekintési előzményeiket – egy új, fizetős fiókba.
Mindkét funkciót jelenleg Chilében, Costa Ricában és Peruban tesztelik. A Netflix általában kisebb piacokon vezeti be kísérleti jelleggel az új funkciókat, mielőtt nagyobb léptékben is alkalmazza őket és egyelőre még nem világos, hogy az „Extra tag” vagy a „Profiláthelyzés” lesz-e a győztes, vagy mindkettőt kukázzák.
Mivel azonban a cég részvényei zuhannak és a befektetők megkérdőjelezik a cég jövőbeli növekedési potenciálját, nagyon valószínű, hogy ezek vagy a hasonló opciók előbb-utóbb megvalósulnak.
“Mindig is igyekeztünk egyszerűvé tenni a megosztást egy tag háztartásán belül olyan funkciókkal, mint a profilok és a több adatfolyam. Bár ezek nagyon népszerűek voltak, zavart keltettek azzal kapcsolatban, hogy mikor és hogyan lehet a Netflixet megosztani más háztartásokkal.
Bár most még nem tudunk ebből profitálni, úgy gondoljuk, hogy ez rövid- és középtávon is nagy lehetőségeket rejt magában.”
Az viszont visszafelé sülhet el, ha arra kényszerítik az ügyfeleket, hogy fizessenek a fiókjuk megosztásáért. A Netflix már az év elején emelte árait, a további többletköltségek megkérdőjelezhetik az egész rendszer létjogosultságát.
Érdemes elolvasniNem érdekli a hollywoodi stúdiókat a veszteség, leállították az új filmek oroszországi forgalmazását
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Szúnyogok segítségével küzdenék le kutatók a maláriát
Kína valóban a titokban tartott repülőgép-hordozójával gyakorlatozik?
Egy orosz törvényhozó szerint Putyinnak ‘minden joga megvan arra’, hogy a NATO-országokat támadja
65 ezer évvel ezelőtt a neandervölgyiek már ragasztót gyárthattak
Egy meteorit alapján a Marson is létezhettek melegvizes források
Hüpszipülé, az ókori görög királnyő, aki minden férfit megöletett a szigetén