A brit kormány az orosz hadi gépezet meggyengülését várja az újabb intézkedésektől. Mutatjuk a részleteket!
Az Egyesült Királyság bejelentette a szankciók legújabb hullámát, amelyek Vlagyimir Putyin belső köreit, köztük unokatestvérét célozzák, számol be róla a BBC.
A brit külügyminisztérium közölte, hogy szankcionálták Anna Civilevát, aki amellett, hogy Putyin unokatestvére, egy nagy bányászati cég elnöke, valamint Vlagyimir Potanyint, aki Oroszország második leggazdagabb embere és Putyin rezsimjének legfontosabb támogatója.
Az Egyesült Királyság kormánya szerint a szankciók célja “az orosz hadigépezet meggyengítése”. A két érintettre vagyontárgyak befagyasztása és utazási tilalom vonatkozik.
A tájékoztatás szerint Civileva, aki a neves orosz szénbányászati vállalatot, a JSC Kolmar Groupot vezeti, jelentős hasznot húzott az elnökhöz való rokoni viszonyából.
Potanyin pedig, akinek vagyona a Bloomberg szerint 37,1 milliárd dollárt (14.000 milliárd forint), továbbra is anyagilag támogatja Putyin rezsimjét. Az oligarcha a világ legnagyobb finomított nikkel- és palládiumtermelőjének, a Nornickelnek a vezetője. Az ukrajnai invázió kezdte óta pedig megvásárolta az orosz Rosbankot és a Tinkoff Bank részvényeit.
A jelentések szerint 300 millió dolláros (113 milliárd forint) szuperjachtját elővigyázatosságból Dubai biztonságos kikötőjébe irányította.
Folytatják a szankciós politikát
A brit kormány szóvivője kijelentette: „Amíg Putyin folytatja Ukrajna elleni gyűlöletes támadását, szankciókkal gyengítjük az orosz hadigépezetet.” “A mai szankciók azt mutatják, hogy semmi és senki nincs biztonságban, beleértve Putyin belső köreit is.”
Orosz magánszemélyek és vállalatok egy csoportját szintén szankcionálták, mert részt vettek Bassár el-Aszad elnök rezsimjének támogatásában Szíriában.
Mindemellett Oroszországot letiltják a brit vagyonkezelői szolgáltatásokhoz való hozzáféréstől is, amelyek lehetővé teszik egy személy vagy vállalkozás számára, hogy kezeljék valaki más vagyonát.
A szankciók az Egyesült Királyság által bevezetett intézkedéssorozat legújabb elemei. Összesen már több mint 1000 embert és több mint 120 vállalkozást vettek célba. Az Egyesült Királyság szerint a külföldi vállalatok háromnegyede csökkentette tevékenységét Oroszországban, és csaknem egynegyede teljesen kivonult.
Liz Truss külügyminiszter a madridi NATO-csúcstalálkozón azt mondta a BBC-nek, hogy az Egyesült Királyságnak nem szabad elfáradnia Ukrajna támogatásában.
Érdemes elolvasniBoris Johnson: Putyin nem támadta volna meg Ukrajnát, ha nő lenne
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon