Egy héten belül ez már a második nyílt szembeszegülés, Kína szerint az Egyesült Államok veszélyt jelent a békére.
Az Egyesült Államok haditengerészetének egyik hadihajója szombaton szembeszegült a Dél-kínai-tengere szigeteire vonatkozó kínai követelésekkel. Ezt az Egyesült Államok 7. flottája közölte a CNN szerint.
A USS Benfold a Spratly-szigetek közelében hajózott el a Dél-kínai-tenger délkeleti részén, az úgynevezett „hajózás szabadsága” keretében – áll az amerikai flotta közleményében.
Az amerikai haditengerészet hadművelete megkérdőjelezi azokat a békés áthaladásra vonatkozó korlátozásokat, amelyeket Kína, Vietnam és Tajvan vezetett be. A Fülöp-szigetek, Malajzia és Brunei szintén igényt tart fenn a Spratly-szigetek egyes részei felett, de az amerikai haditengerészet közleménye ezekre a követelésekre nem tér ki.
A haditengerészet nyilatkozata szerint a szombati hadművelet volt a negyedik hasonló az évben. Mint arról mi is beszámoltunk, a legutóbbi hasonló konfliktusra mindössze néhány nappal ezelőtt került sor.
Érdemes elolvasniElkezdődött: nyílt konfliktus az amerikai és a kínai hadsereg között
Szerdán ugyanezt a küldetést hajtotta végre a Dél-kínai-tenger északi részén fekvő Paracel-szigeteken a USS Benfold.
Kína akkor bejelentette, hogy elűztek az amerikai hadihajót, amely szerintük illegálisan hatolt be a vitatott hovatartozású tengerre. Közleményükben dühösen reagáltak az amerikai haditengerészet akciójára.
“Az amerikai hadsereg akciói súlyosan megsértették Kína szuverenitását és biztonságát, súlyosan aláásták a Dél-kínai-tenger békéjét és stabilitását, és súlyosan megsértették a nemzetközi jogot és a nemzetközi kapcsolatok normáit” – hangsúlyozta a kínai Népi Felszabadító Hadsereg. Peking hozzátette, hogy az amerikai haditengerészet fokozza a feszültséget a térségben.
„A tények ismét azt mutatják, hogy az Egyesült Államok rendkívül kockázatkeltő a Dél-kínai-tengeri kockázatkeltő és a regionális béke és stabilitás megbontója – fogalmaz a kínai hadsereg.
Washington azonban azt állítja, hogy Kína és mások túlzott tengeri követelései jelentik a problémát. Az amerikai álláspont szerint a korlátozások veszélyt jelentenek a tengerek szabadságára, beleértve a hajózás és az átrepülés szabadságát, a szabad kereskedelmet és az akadálytalan kereskedelmet, valamint a gazdasági lehetőségek szabadságát.
Érdemes elolvasniItt a lista: ezeket követeli Kína az Egyesült Államoktól
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Lenyűgöző videón a Gellért Szálló megújulása
Idegen eredetű anyagokat is találtak a villenai kincsben
Az amerikai kormány meghallgatást tart, amelyben az UFO-król tervezik lerántani a leplet
Programajánló: Tízéves a Járatlan Utakon Fesztivál – sajtóközlemény
Ledöbbentette a kutatókat az ősi csontváz, amelyet 8 emberből állítottak össze
180 éve vált a magyar nyelv hivatalossá!